اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

هرروز بیش از 70 هزار روزه دار میهمان حرم امام رضا (ع)

روزه

روزانه بیش از 70 هزار روزه دار میهمان حرم مطهر رضوی می باشند.

هم‌زمان با دهه دوم ماه مبارک رمضان و با دستور تولیت آستان قدس، سفره‌های افطار حرم مطهر رضوی برای پذیرایی از جمعیت بیشتری از زائران و مجاوران روزه‌دار امام رضا (ع)، گسترده‌تر شد.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، سفر‌های اطعام رضوی با همکاری مواکب امام رضا (ع) در روزانه بیش از ۷۰ هزار روزه‌دار مهمان حرم امام رضا (ع) باب الهادی و باب الکاظم برپا شده است که در این سفره‌ها روزانه از ۲ هزار ۵۰۰ زائر و مجاور حرم رضوی پذیرایی و دعوت‌نامه‌های آن نیز همه‌روزه در حرم مطهر توزیع می‌شود.

امین بهنام افزود: علاوه بر آن از دهه دوم ماه مبارک رمضان با دستور تولیت آستان قدس، پذیرایی از مجاوران در سفره‌های اطعام رضوی در صحن امام حسن مجتبی (ع) آغاز شده است که در این سفره‎ها روزانه از ۳ هزار مجاور پذیرایی می‎شود.

بهنام افزود: توزیع دعوت‌نامه‌های سفره افطاری صحن امام حسن مجتبی (ع) ویژه مجاوران، از ۲۴ فروردین مصادف با ۱۱ ماه مبارک رمضان آغاز شده است و خادمان رضوی با حضور در نقاط مختلف شهر مشهد، این دعوت‌نامه‌ها را در منازل توزیع می‌کنند.

وی عنوان کرد: همچنین هر شب ۳ هزار زائر روزه‌دار مهمان خوان پربرکت رضوی در مهمانسرای حضرت رضا (ع) می‌شوند که دعوت‌نامه آن از طریق نرم‌افزار‌های «نعیم رضوان» و «نسیم رضوان» به زائران ارائه می‎شود.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی یاد اور شد : علاوه بر سفره‌های افطاری داخل حرم مطهر، روزانه در حریم حرم مطهر نیز از ۷ هزار زائر و مجاور حضرت رضا (ع) با غذای گرم و بسته‌های افطاری ساده با مشارکت مواکب حسینی (ع) پذیرایی می‎شود.

بهنام همچنین از توزیع افطاری متبرک حضرت رضا (ع) در مناطق حاشیه شهر مشهد خبر داد و گفت: روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ غذای متبرک مهمانسرای حضرت رضا (ع) در مناطق حاشیه شهر مشهد توسط خدام بارگاه منور رضوی توزیع می‌شود.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های افطاری ساده بین صفوف نماز مغرب و عشا در حرم مطهر، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان هر شب حدود ۵۰ هزار بسته افطاری ساده نیز در میان صفوف نمازگزاران در حرم مطهر رضوی توزیع می‌شود که پذیرایی از ۲ میلیون نمازگزار تا پایان این ماه مبارک پیش‌بینی شده است.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی درباره بازه زمانی اجرای این سنت حسنه گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و فراهم بودن امکان میزبانی از زائران در صحن‌ها، این طرح‌ها تا پایان ماه پربرکت رمضان ادامه خواهد داشت.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *