اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در خراسان رضوی

مهارت

آغاز نوزدهمین دوره مسابقات مهارت در ۲ رشته مکاترونیک و فناوری‌های وب به میزبانی خراسان رضوی 

رقابت در مرحله کشوری این رشته‌ها از امروز ۲۲ آذر ماه در استان آغاز می‌شود وآغاز نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در خراسان رضوی به مدت سه روز ادامه دارد.

افشین رحیمی افزود: در رشته مکاترونیک ۱۱ تیم به ظرفیت ۲۱ نفر و دررشته فناوری وب نیز ۲۰ نفر به مرحله کشوری راه یافته اند که با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار برپایی مرحله کشوری این مسابقات برای ۳۲ رشته، بین ۱۳ منطقه و استان کشور توزیع شده است که خراسان رضوی میزبانی رقابت‌های مهارت در ۲ رشته مکاترونیک و فناوری وب (طراحی صفحات وب) را برعهده دارد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی با اشاره به راه یافتن برندگان این مرحله به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگ‌های در کشور چین گفت: چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی مهارت به میزبانی کشور چین در نوامبر سال ۲۰۲۲ برگزار می‌شود.

رحیمی افزود: این مسابقات در رشته مکاترونیک در مرکز شماره یک مشهد و مسابقات فناوری وب در جهاد دانشگاهی مشهد برگزار می‌شود که همه علاقه‌مندان امکان حضور و مشاهده مسابقات را دارند.

وی با اشاره به این که خراسان رضوی در رشته مکاترونیک به دلیل سابقه موفقیت‌های جهانی در سال‌های ۲۰۱۵،۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ دارای ۲ سهمیه است ادامه داد: این استان در رشته مکاترونیک ۲ تیم به ظرفیت چهار نفر و در رشته فناوری وب یک نفر شرکت کننده خواهد داشت.

وی ادامه داد:فرایند داوری این مسابقات نیز بر مبنای یک نرم افزار به نام سی. آی. اس (CIS) و به صورت یک شبکه مشترک جهانی و با استاندارد لازم انجام می‌شود.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *