اخبار گردشگری مشهد

نمایشگاه سوغات ارائه کالاهای ایرانی به زائران

ظهر امروز محمود بنانژاد در نشستی خبری که در اتاق اصناف مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: اتاق اصناف در روزهای پایانی سال و برای روزهای تعطیل عید در چند گام فعالیت‌های خود را انجام خواهد داد. نخستین آن تمرکز بر پیشگیری تخلفات است. در این راستا طرح ثامن از 10 تا 15 اسفند ماه انجام خواهد شد. همچنین بازرسی و نظارت بر نمایشگاه عرضه مستقیم بهاره است. 

 
وی ادامه داد: این نمایشگاه با 1000 غرفه در زمینه کیف و کفش، شیرینی و شکلات، پوشاک و مواد غذایی فعالیت می‌کند و کالاها حدود 20 درصد زیر قیمت بازار در آنجا عرضه خواهند شد. در این 10 روز کارشناسی مستمر بر روی فعالیت‌های فروشندگان غرفه‌ها خواهیم داشت. در واقع قیمت‌ها مشخص شده است، به این صورت که قیمت کالاهایی که عرضه می‌کنند. در اتاق اصناف مشخص می‌شود و در یک کالا به صورت نمونه پلمپ می‌گردد. 
 
بنانژاد گفت: بنابراین فروشنده کالا موظف است که جنس خود را به همان قیمت بفروشد. امسال برای نمایشگاه بهاره غرفه خاصی را برای اتاق اصناف در نظر گرفته‌ایم. این غرفه به ارائه خدمات اتاق اصناف می‌پردازد. 
 
بنانژاد با بیان این که «نرم افزاری به نام بالن اصناف در نمایشگاه بهاره افتتاح خواهد شد» خاطرنشان کرد: این نرم‌افزار برای دریافت شکایت‌ها و نظرات مردم نسبت به یک واحد صنفی طراحی و تهیه شده است. از جمله طرح‌های دیگر می‌توان به طرح مجاوران اشاره کرد. این طرح از 15 اسفندماه تا 29 اسفندماه اجرا خواهد شد و عمدتا در زمینه عرضه کالاهای پرمصرف است؛ کالاهایی چون کیف و کفش، شیرینی و شکلات، حوزه های سلامت و حوزه‌های فنی و خدماتی.
 
رئیس اتاق اصناف تصریح کرد: طرح زائران 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت که در زمینه‌های زیارت و ارائه خدمات فرهنگی فعالیت خواهد داشت. گفتنی است که در سال جاری نمایشگاهی با نام سوغات در ایام نوروز برگزار می شود. با توجه به افزایش تعداد زائران در روزهای تعطیل عید در مشهد تلاش داریم سوغات مشهد را معرفی کنیم تا بتوانند کالای ایرانی و تولید شهر مشهد را خریداری کنند. شایان ذکر است که در این طرح‌ها کارشناسان و بازرسان حضوری پررنگتر خواهند داشت. 
 
وی با بیان اینکه «واحدهای صنفی که ارائه کننده خدمات به زائران و مجاوران هستند، 24 ساعته به فعالیت خود ادامه می‌دهند» اظهار کرد: این واحدها با توجه به مشکلات اقتصادی در بیشتر زمان‌ها باز هستند و برخی از آن‌ها به شکل 24 ساعته به فعالیت خود ادامه می دهند.
 
بنانژاد در زمینه بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی در روزهای تعطیلی عید عنوان کرد: حوزه بازرسی شامل 32 نفر از بازرس‌های اتاق اصناف است. در واقع اتحادیه‌ هایی که در روزهای تعطیل نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند. کارشناسان شان همراه کمیسیون‌ها برای نظارت بهتر بر واحدهای صنفی به صورت مشترک کار می کنند.
 
رئیس اتاق اصناف مشهد ادامه داد: در روزهای تعطیلی عید، نان یکی از اقلام اساسی است که اهمیت بسیار دارد. یکی از مناطق مهم که باید در زمینه نان تامین باشد، نانوایی های اطراف حرم است. با بررسی‌های انجام شده 47  نانوایی در منطقه ثامن وجود دارد. سهمیه آردی که در روزهای تعطیل به این نانوایی‌ها داده می‌شود، به شکل یارانه‌ای است. همچنین فعالیت آن‌ها نیز مستمر است و تعطیلی ندارند. در کنار نانوایی‌های دولتی نانوایی آزاد هم وجود دارد. بنابراین در روزهای تعطیلی عید مشکلی از لحاظ نان نخواهیم داشت.
 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *