اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

نتیجه مثبت 50 درصد آزمایشات کرونا در مشهد!

169305253 min

زیاد شدن آمار مبتلایان و افزایش 50 درصدی موارد مثبت کرونا در شهر مشهد

در دو هفته اخیر میزان مراجعه های مردمی و موارد مثبت کرونا در خراسان رضوی افزایش چشمگیری یافته است، نتیجه مثبت آزمایش پی. سی. آر در مراکز منتخب کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ۵۰ تا ۵۵ درصد افزایش یافته است.

مدیر توسعه و ارتقای شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در موج ششم باافزایش ۵۰ درصدی نتیجه مثبت آزمایشات کرونا در مشهد سویه غالب اومیکرون، با افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان و بستری‌شدگان با عنوان افزایش “آسانسوری” مواجه هستیم.

دکتر محمدحسن درخشان افزود: در این موج به دلیل سرایت پذیری بالای سویه اومیکرون تعداد مبتلایان به طور ناگهانی افزایش یافته که از آن به آسانسوری یاد می‌شود.

مدیر توسعه و ارتقای شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: روزانه سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب و سرپایی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه می‌کنند و تعداد بستری شدگان روزانه در مناطق زیر پوشش این دانشگاه نیز به ۳۰۰ نفر در روز رسیده است.

دکتر درخشان با بیان اینکه میزان سرایت سویه اومیکرون ۱۰ تا ۲۵ برابر دلتا گزارش شده است، گفت: اگر در یک خانواده یک نفر مثبت باشد و در مراسم دورهمی شرکت کند تمام افراد آن مهمانی یا دورهمی مبتلا می‌شوند و در این میان خطر اصلی برای سالمندان، بیماران زمینه‌ای، مادران باردار و افرادی است که واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده‌اند.

وی با اشاره به دو رقمی شدن مرگ و میر‌های کرونایی در خراسان رضوی گفت: در شرایط کنونی بیش از ۹۰ درصد مرگ ومیر ناشی از کرونا در افرادی رخ داده که واکسیناسیون خود را انجام نداده و یا تکمیل نکرده اند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *