وضعیت جاده ها و ترافیک مشهد

مهلت ۴۸ ساعته برای خروج خودروهای غیربومی از مشهد

 

سرهنگ محمد قانعی‌نژاد در خصوص جزئیات ممنوعیت تردد بین استانی از روز جاری مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: مصوبه ستاد ملی کرونا مربوط به ترددهای بین استانی است اما ستاد کرونای خراسان رضوی ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی از مشهد را نیز اعلام کرده است. ضمن اینکه مطابق قانون، تردد میان شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. با توجه به اینکه تمام شهرهای خراسان رضوی در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، ممنوعیت تردد بین شهری در خراسان رضوی نیز اعمال خواهد شد.

وی افزود: در ورودی‌های مشهد و خراسان رضوی از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری خواهد شد اما در سایر مسیرها فقط اعمال قانون صورت خواهد گرفت. برابر دستور ستاد ملی کرونا در تمام مسیرهای ورود به خراسان رضوی تیم‌های ما مستقر هستند، کنترل می‌کنند و خودروهای غیربومی را نیز با جدیت باز می‌گردانند.

جانشین رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی گفت: در شهرستان قوچان برای ورودی استان‌های شمالی، شهرستان جغتای و جوین برای ورودی استان‌های شمالی، شهرستان داورزن و پلیس‌راه سبزوار برای ورودی استان‌های غربی سمنان و تهران، شهرستان بردسکن از سمت طبس، شهرستان بجستان و گناباد برای ورودی استان‌های جنوبی و شهرستان تایباد و خواف از سمت قائن از ورود خودروهای غیربومی با جدیت ممانعت به عمل می‌آید. همچنین ۶ تیم نظارتی در مبادی ورودی مشهد مستقر هستند و ورود خودروهای غیربومی به مشهد را کنترل می‌کنند.

قانعی‌نژاد در پاسخ به این سوال که با وجود ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به مشهد، چرا شاهد تردد خودروهای غیربومی در این شهر هستیم، تصریح کرد: این موضوع نمی‌تواند به صورت کلی اعمال شود. پلاک برخی از همشهریان غیربومی است در حالی که ساکن مشهد هستند. همچنین برخی از ترددها ضروری است و برای انجام کارهای درمانی به مشهد سفر می‌کنند. اینکه شهروندان توقع داشته باشند هیچ پلاک غیربومی در مشهد مشاهده نکنند تقریبا غیرممکن است، چرا که برخی از شهروندان تخلف کرده و هنوز پلاک خود را تغییر نداده و از پلاک غیربومی استفاده می‌کنند.

وی در خصوص مهلت خروج خودروهای غیربومی از مشهد یادآور شد: مطابق مصوبه روز گذشته ستاد ملی کرونا، خودروهای غیربومی از روز گذشته ۴۸ ساعت مهلت دارند تا به شهر خود بازگردند، اما در مسیر بازگشت به شهر خود ممنوعیتی وجود ندارد و اعمال قانون نخواهند شد، منتها ورود به شهرها ممنوع است و باید از کمربندی‌ها عبور کند.

جانشین رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی در خصوص خروج پلاک‌های بومی از مشهد بیان کرد: خروج پلاک بومی هر شهری ممنوع است و توسط دوربین‌های نظارتی اعمال قانون خواهد شد. برای استفاده از تفرجگاه‌های بین شهری در خراسان رضوی امروز در ستاد کرونای استانی تصمیم‌گیری خواهد شد.

کاهش ۱۱ درصدی سفرها به مشهد

قانعی‌نژاد در خصوص میزان سفرهای ورودی و خروجی از مشهد نسبت به هفته گذشته خاطرنشان کرد: سفرهای ورودی به خراسان رضوی و مشهد در هفته گذشته نسبت به هفته قبل آن ۱۱ درصد و خروجی‌ها ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی ضمن توصیه به مسافران برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری عنوان کرد: توصیه می‌کنیم شهروندان و مسافران از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا این بیماری به زودی ریشه‌کن شود؛ در غیر این صورت وضعیت رنگ‌بندی‌ها مدام تغییر خواهد کرد و محدودیت‌ها نیز تداوم خواهد داشت. اگر مردم همکاری کنند، امیدواریم در صورت ریشه‌کن شدن این بیماری، محدودیت‌های سفر نیز پایان یابد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *