اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

ممنوعیت ورود گردشگر از کشور های دارای امیکرون به خراسان رضوی

کشور

از ورود گردشگران سلامت از کشورهایی که دارای سویه امیکرون می باشند جلوگیری می شود.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط پاندمی ممنوع شدن ورود گردشگران سلامت از کشور‌های دارای سویه اُمیکرون به خراسان رضوی کرونا و با انتشار سویه اُمیکرون، ورود گردشگران سلامت از کشور‌هایی که این سویه به صورت غالب درآمده ممنوع است.

داوود خوش شکن افزود: ورود هموطنان از دیگر کشور‌ها نیز با در دست داشتن تست پی سی آر منفی ۴۸ ساعت گذشته و گواهی تزریق دو دز واکسن امکان پذیر است.

وی گفت: ورود گردشگر سلامت از کشور‌های دیگر نیز مانند افغانستان، عراق و پاکستان نیز طبق همین روال با دارا بودن تست پی سی آر منفی ۴۸ ساعت گذشته و گواهی دریافت دو دز واکسن مورد تایید کشور ما امکان پذیر است.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با هدف جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد از حضور گردشگران سلامت در مشهد اقدامات مختلفی انجام شده که افزایش ۳ برابری تعداد شرکت‌های گردشگر سلامت در مقایسه با پارسال و افزایش دو برابری مراکز درمانی دارای مجوز پذیرش گردشگر سلامت از این اقدامات است.

داوود خوش شکن گفت: برای حفظ سلامت عمومی جامعه، اقدامات رهگیری سخت گیرانه‌ای برای گردشگران سلامت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این دانشگاه با رویکرد جدیدی در حوزه گردشگری سلامت، بسته‌های جدید خدمات درمانی و هزینه‌های درمانی را به گروه‌های هدف اطلاع رسانی می‌کند.

بیش از دو سوم جمعیت خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *