رویدادهای مشهد

مشهد، میزبان برگزاری مسابقات بین المللی کشتی چوخه

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در سفر ۱ روزه به مشهد مقدس با مدیر عامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی دیدار کرد و در این جلسه بر میزبانی شهر مشهد از مسابقات بین‌المللی کشتی چوخه، رقابت‌های بین المللی بازی های بومی محلی و جشنواره بازی های بومی محلی اقوام ایرانی تاکید شد که قرار است سال آینده این رقابت ها به میزبانی مشهد برگزار شود.
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در این دیدار گفت: در آینده نزدیک فدراسیون روستایی و بازی‌های بومی‌ومحلی مسابقاتی را در سطوح مختلف ملی و بین المللی برگزار خواهدکرد.
وی در این دیدار توضیحاتی در خصوص برنامه تدوین شده برای دهه کرامت ارایه کرد و پیشنهاد برگزاری لیگ کشتی چوخه را مطرح و امکانات خراسان رضوی برای برگزاری این رویداد ورزشی به ویژه آستان قدس رضوی را مورد توجه قرار داد.
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در ادامه از تشکیل لیگ مسابقاتی چون چوب کشی و هفت سنگ خبرداد و گفت: باور داریم که باید در معرفی توسعه بازی های بومی و محلی و برگزاری مسابقات و رویدادهای مختلف در سراسر کشور به طور جدی با همکاری سایر نهادها مورد توجه قراربگیرد.

لیگ چوخه با نام امام رضا(ع)

مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی نیز در این دیدار با اعلام آمادگی برای برگزاری لیگ کشتی با چوخه مزین به نام امام رضا(ع)، توسعه ورزش روستایی و عشایری را یکی از اولویت‌های برنامه‌ای این بخش اعلام کرد.
علیرضا تاج فیروز با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توسعه ورزش در حوزه همه آحاد مردم با هدف ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی بیان کرد: این امکانات در همین راستا به بهترین شکل مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در تلاش هستیم تا رویدادهای ورزشی از مناطق حاشیه‌ای به مراکز استان‌ها هدایت شود.
وی ادامه داد: اولویت ما ارایه خدمات به مناطقی است که از امکانات کمتری بهره‌ مند هستند. در همین راستا می‌توانیم تعامل‌ خوبی با فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی داشته باشیم. از پیشنهاد برگزاری لیگ کشتی با چوخه به نام امام رضا (ع) استقبال می‌کنیم و امیدواریم در سایر رشته های زیر مجموعه این فدراسیون رویدادهای ورزشی در دو بخش زنان و مردان برگزار شود.

میزبانی ۳ رویداد ملی و بین المللی

رییس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: خراسان رضوی این آمادگی را دارد که میزبان مسابقات کشتی چوخه در سطح بین المللی باشد. همچنین با همکاری مجموعه آستان قدس رضوی می توانیم جشنواره بازی های بومی محلی اقوام ایرانی را در مشهد برگزار کنیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان رضوی، محمد رضا خوش باطن افزود: مشهد به عنوان یک کلان شهر از ظرفیت های خیلی خوبی برخوردار است و به دنبال میزبانی مسابقات کشوری در این شهر هستیم که در حال حاضر مسابقات بین المللی کشتی چوخه، رقابت های بین المللی بازی های بومی محلی و جشنواره بازی های بومی محلی اقوام ایرانی را پیشنهاد دادیم که با استقبال خیلی خوبی از سوی فدراسیون همراه بوده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *