اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

مسابقات کشتی چوخه جوانان و نوجوانان در خراسان رضوی

کشتی چوخه

خراسان رضوی میزبان برگزاری مسابقات کشتی چوخه جوانان و نوجوانان می باشد.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان رضوی از میزبانی مسابقات کشتی چوخه رده سنی نوجوانان و جوانان قهرمانی کشور خبر داد.

محمد رضا خوش باطن با بیان اینکه رقابت‌های قهرمانی چوخه کشور در رده سنی نوجوانان و جوانان برای اولین بار است که به صورت کشوری برگزار می‌شود، گفت: با توجه به هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با فدراسیون مربوطه و انجمن چوخه کشور این مسابقات اول بهمن ماه در شهرستان تربت جام برگزار می‌شود.

وی با اشاره به جزییات این مسابقات که در سالن ورزشی وحدت تربت جام انجام می‌شود، افزود: تمام تیم‌های شرکت کننده روز ۳۰ دی ماه پذیرش و سپس مراسم قرعه‌کشی و وزن‌کشی نیز در همین روز انجام می‌شود. ساعت هشت صبح اول بهمن ماه نیز مراسم افتتاحیه و رژه تیم‌ها را برگزار خواهد شد و سپس مسابقات رده‌های مختلف سنی برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خراسان رضوی وی با بیان اینکه کشتی با چوخه ریشه در آداب و سنن دارد و کشتی گیران و پهلوانان این رشته از ارزش بالایی برخوردارند، اظهار کرد: مشهد به عنوان یک کلان شهر از ظرفیت های خیلی خوبی برخوردار است.

به دنبال میزبانی مسابقات کشوری در این شهر هستیم که در حال حاضر مسابقات بین‌المللی کشتی چوخه، رقابت های بین المللی بازی‌های بومی محلی و جشنواره بازی‌های بومی محلی اقوام ایرانی را پیشنهاد دادیم که با استقبال خیلی خوبی از سوی فدراسیون مربوطه همراه بوده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *