اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد

مرکز گردشگری سلامت در هفت حوض مشهد

گردشگری

مجموعه تفریحی هفت حوض مشهد به مرکز گردشگری سلامت تبدیل شد.

شهردار مشهد گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوب مجموعه هفت‌حوض با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بخش خصوصی در این مکان، مرکز گردشگری سلامت ایجاد می‌شود.

سید عبدالله ارجائی در حاشیه بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی از مجموعه گردشگری هفت‌حوض که با حضور نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر، معاون اقتصادی شهردار و جمعی از مدیران شهری انجام شد، اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های مشهد الرضا (ع) حضور تعداد زیادی زائر خارجی در طول سال است.

وی اضافه کرد: یکی از انگیزه‌های زائران خارجی در کنار زیارت علی‌ بن‌ موسی‌ الرضا (ع) استفاده از ظرفیت‌های بخش درمان است، اما حوزه درمان زائران خارجی در مشهد زیاد به سامان نیست و زائران برای درمان درگیر دلالان می‌شوند که این موضوع برای شخصیت و برند پزشکی جمهوری اسلامی در خارج از کشور مناسب نیست.

شهردار مشهد تصریح کرد: به همین دلیل به دنبال این هستیم تا با راه‌اندازی مرکز بین‌المللی در تراز جهانی در منطقه دارای ظرفیت‌های خوب هفت‌حوض قسمتی از این مشکل را برطرف کنیم.

ارجائی ادامه داد: راه‌اندازی مرکز گردشگری سلامت در مجموعه هفت‌حوض قطعاً با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی خواهد بود و شهرداری دراین حوزه متولی نخواهد بود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وی افزود: از همه افراد، دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که انگیزه و تمایل به این کار رادارند دعوت می‌کنیم تا دراین خصوص به ما کمک کنند و از مدیران ملی و استانی نیز می‌خواهیم حمایت کنند تا به‌ سرعت مرکز گردشگری سلامت درمجموعه گردشگری هفت‌حوض احداث و بر اعتبار پزشکی کشور افزوده شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *