اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

مراسم چراغ برات در بهشت رضا (ع)

بهشت رضا

پذیرایی ویژه در بهشت رضا (ع) به مناسبت مراسم چراغ برات

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد برنامه‌‎های ویژه بهشت رضا (ع) برای پذیرایی شهروندان در مراسم چراغ برات را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام حسین مهدوی‌دامغانی در خصوص ایام چراغ‌برات، اظهار کرد: امسال ایام نیمه شعبان با روز‌های پایانی سال هم‌زمان شده لذا شهروندان، مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی و افرادی که قصد زیارت قبور را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که حدالامکان از وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به آرامستان بهشت رضا (ع) استفاده کنند.

وی افزود: جلسات خوبی با سرهنگ میش‌مست، رییس پلیس راه خراسان رضوی برگزار شد که خروجی آن بازگشایی چهار مسیر برای دسترسی به بهشت رضا (ع) شامل مسیر قدیم، آزادراه شهید شوشوتری، بولوار صبا و مفتح شرقی است.

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد بیان کرد: در داخل آرامستان نیز تمهیداتی پیش‌بینی‌شده که شامل بسته شدن برخی مسیر‌ها با نیوجرسی و یک‌طرفه شدن مسیرها، جابه‌جایی ایستگاه اتوبوس در سطح آرامستان، نصب تابلو‌های راهنما در اطراف، بازگشایی معابر متعدد و محدودیت ورود ماشین‌های سنگین است.

مهدوی‌ دامغانی ضمن اشاره به اینکه دو سال است که به واسطه شرایط کرونایی مراسم چراغ‌برات برگزار نشده است، خاطرنشان کرد: امسال ابلاغیه‌ای مبنی بر عدم امکان برگزاری مراسم صادر نشده و نیرو‌های اورژانس، آتش‌نشانی و هلال‌احمر در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان در آرامستان مستقر هستند، همچنین نیرو‌های سدمعبر شهرداری نیز در خارج از آرامستان حضور پیدا می‌کنند.

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد از شهروندان درخواست کرد در راستای جلوگیری از پیک ترافیک تا حد امکان از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کرده و تردد خود را به روز‌های پایانی موکول نکنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *