اخبار گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

مراسم شهادت امام هادی (ع) در حرم

73u2w6i48089mwh9cmkcx35hcwqxm7mg min

مراسم سالروز شهادت امام هادی (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می گردد.

آیت الله سید احمد علم الهدی در این مراسم که در رواق امام خمینی (ره) حرمبرگزاری مراسم سالروز شهادت امام هادی(ع) در حرم امام رضا(ع) مطهر رضوی برگزار شد گفت: از زمانی که خلافت از مسیر رهبری اسلام و ولایت منحرف شد شیعه‌هراسی در زمان همه خلفای بنی امیه و بنی عباس به عنوان یک اصل ثابت و قطعی مورد توجه بوده است.

وی با بیان این که در زمان امام هادی (ع) شیعه‌هراسی شدت بیشتری پیدا کرد افزود: شیعه‌هراسی آن قدر زیاد شد که متوکل عباسی دستور داد مزار امام حسین (ع) را خراب و زمین های اطراف حرم آن حضرت را به آب ببندند و به زمین کشاورزی تبدیل کنند.

امام جمعه مشهدگفت: متوکل امام هادی (ع) را از مدینه به سامرا منتقل و ارتباط آن حضرت را با مردم قطع کرد، اما آن حضرت توانست افرادی را از لشکر متوکل جذب خود کند و همچنین افرادی را به عنوان رابط مشخص کرد تا معارف اسلام و دستورات آن حضرت را به شیعیان برسانند.

آیت الله علم الهدی افزود: امام هادی (ع) از امامانی است که شیعه را سازماندهی کرد و آن را به صورت یک سازمان قوی توسعه یافته درآورد.

امام هادی (ع) در پانزدهم ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری متولد شدند و در سوم رجب سال ۲۵۴ قمری به شهادت رسیدند. زیارتگاه آن حضرت در شهر سامرا عراق است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *