وضعیت جاده ها و ترافیک مشهد

محدودیت‌های ترافیکی مراسم تحویل سال در مشهد

 

سرهنگ حمیدرضا دهنوی افزود: محدودیت‌های ترافیکی در حلقه نخست شامل پنج کیلومترمربع مسافت از اطراف حرم رضوی، حلقه دوم شامل هفت کیلومترمربع مسافت از اطراف حرم مطهر و حلقه سوم شامل ۲۰کیلومترمربع مسافت از اطراف حرم اجرا شده است.

وی ادامه داد: چیدمان نیروی انسانی پلیس نیز بر این اساس انجام می‌شود و از حلقه سوم به بعد در صورت لزوم طرح‌های ترافیکی و محدودیت‌ها اجرا خواهند شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی گفت: زیرگذر و محدوده اطراف حرم مطهر رضوی، خیابان‌های منتهی به حرم شامل امام رضا(ع)، شهید اندرزگو، آیت الله شیرازی، بهجت، طبرسی و نواب صفوی از بامداد روز شنبه تا مراسم تحویل سال کاملا از وجود خودرو پاکسازی می‌شوند.

وی افزود: بر اساس تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت ورود به شهر‌ها در ایام نوروز فقط شامل شهر‌ها با وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا می‌شود و خراسان رضوی و مشهد که جزو مناطق زرد هستند در زمره این ممنوعیت قرار نمی‌گیرند.

سرهنگ دهنوی گفت: با این حال محدودیت تردد شبانه در کل شهر‌های خراسان رضوی با وضعیت زرد یا آبی از نظر شیوع کرونا، در طول ایام نوروز از ساعت ۹شب تا سه بامداد ادامه خواهد داشت.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی افزود: طرح‌های ترافیکی درون شهری در ایام نوروز شامل مراسم تحویل سال، چراغ برات و ۱۳فروردین ماه خواهد بود که در راستای اجرای آنها برنامه‌ریزی لازم برای تردد خودرو‌ها در شهر‌های استان به ویژه مشهد انجام شده است.

سرهنگ دهنوی شعار ترافیکی نوروز۱۴۰۰ را “پرهیز از سفر و ایمنی و سلامت” ذکر و بیان کرد: با اینکه منعی برای سفر به خراسان رضوی و مشهد وجود ندارد، اما همواره باید “اجتناب از سفر” به سبب شرایط کرونایی به مردم توصیه شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *