مجله گردشگری

ماه عسل فراموش نشدنی در مشهد

ماه عسل

 

دلهره و نگرانی برای اقامتگاه، گردش و حتی خرید سوغات نداشته باشید. باهشت برای شما برنامه جذابی مدنظر دارد که با آن میتوانید نهایت استفاده را در مدت اقامت خود (ماه عسل) در جوار شاه خراسان داشته باشید.

 زوج های عزیز ایران زمین باهشت به شما پیشنهاد می کند برای تداوم زندگی ای سرشار از برکت و مهربانی، عشق و محبت قلبیتان به یکدیگر را به پنجره فولاد ضامن آهو گره بزنید تا هر جا لغزشی صورت گرفت امام رضا علیه السلام برای ضمانت پیشقدم شود.

در ادامه بعضی از مراکز خرید و اماکن دیدنی شهر مشهد را به شما معرفی میکنیم.

بازار رضا:

اگر برای خرید کردن و گرفتن سوغات در ماه عسل خود به دنبال مرکز خریدی نزدیک و دارای اجناس متنوع هستید باهشت به شما بازار رضا را معرفی می کند. شما میتوانید انواع اجناس و سوغات مورد نظر خود را از قبیل: انگشترهای عقیق و فیروزه، طلا و نقره و همچنین انواع عطریات، زعفران، نبات، پوستین، مهر و تسبیح و سجاده، لباس، بدلیجات و… را در این مکان که با معماری خاص و ساختار سنتی خود در ضلع شرقی خیابان امام رضا میدرخشد، تهیه کنید.

آرامگاه فردوسی:

خانم و اقای جوان

پاسارگاد مشهد را از دست ندهید. هیبت کلی این بنا آرامگاه کوروش بزرگ در پاسارگاد را تداعی می کند. بهترین حجاران تصاویری از شاهنامه را بر دیوارهایش حک کرده اند.

از طرف باهشت در جوار حکیم توس این هدیه را به همسرتان بدهید:

بگذار از چشمانت دیوانی بسرایم عاشقانه

یا که نه، بهتر است

شاهنامه ای باشد حماسی..

چرا که نگاهت کارزاریست

احساس زخمی این خسته را…

بنای هارونیه:

در نزدیکی آرامگاه فردوسی بنای افسانه ای هارونیه را به شما معرفی میکنیم.

افسانه های مختلفی در مورد این بنا است. بعضی از آن به عنوان آتشکده ای در قدیم یاد میکنند، برخی دیگر آن را زندانی برای هارون دانسته اند و عده ای هم معتقدند این مکان شکنجه گاه امام موسی کاظم و تعدادی از پیروان ایشان بوده است.

ساختمان این بنا کاملا از آجر ساخته شده و نمای چهار گوش آن باعث جلوه گری متفاوتش شده.

شاندیز:

باهشت به آقا داماد ها پیشنهاد می کند عروس خود را به عروس دیدنی های مشهد ببرند. شاندیز با طبیعت دلپذیرش به عروس مشهد معروف شده است. در این منطقه همه چیز دست به دست هم داده تا محیط بکر و باصفایی در ماه عسل شما به وجود بیاید. درختان سپیدار، اشن، ارغوان، ارس و از همه مهمتر چنارهای دوهزار ساله شاندیز که تبدیل به نماد این منطقه شده است همچنین پرندگانی مانند هدهد، توکای سیاه و.. . وجود دره ها و رودخانه هایی که مناظر طبیعی بی نظیری خلق کرده اند هر کدام به نوبه خود از شما برای داشتن ماه عسلی سرشار از حس و خاطرات خوب دعوت میکنند.

طرقبه:

با سفر به منطقه ییلاقی طرقبه کمی از جنجال های زندگی شهری و دغدغه های استرس زای مراسم عروسی که پشت سر گذاشته اید آسوده شوید چرا که فضا و طبیعت این منطقه آرامش بی بدیلی را به روان شما تزریق خواهد کرد.  روح خودتان را با دیدن چشمه های فوق العاده طرقبه به پرواز دراورید.

باهشت به شما پیشنهاد می کند حتما به طرقبه و اماکن دیدنی آن سری بزنید همچنین دیزی یا ششلیک این منطقه را از دست ندهید.

و در نهایت تیم باهشت با آرزوی آرامش و شادکامی روز افزون در زندگی عاشقانه مشترکتان از شما برای سفر ماه عسل به مشهد مقدس صمیمانه دعوت به عمل میاورد.

رها سلیمانی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *