اخبار گردشگری مشهد

افزایش ماندگاری زائر برای آبادانی مشهد

قاسم تقی‌زاده خامسی پنجشنبه گذشته در مراسم رونمایی از چند طرح گردشگری شهرداری مشهد اظهار کرد: حضور انبوه زائر و مسافر در مشهد بر آبادانی و رونق اقتصادی این شهر مؤثر است. باید تلاش کنیم ماندگاری زائر در مشهد متوسط ۵/١ روز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نباید تصور کرد منافع سفر زائران به مشهد تنها برای هتلداران و مغازه‌داران است خاطرنشان کرد: باید عادت کنیم به زائران و گردشگران احترام بگذاریم. احترام بیشتر زائر بیشتر را به همراه دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: شهروندان مشهدی باید از سرمایه معنوی و مادی شهر دفاع کنند زیرا وجود بارگاه امام‌رضا(ع) در مشهد سرمایه‌ای گران‌قدر است که اگر نتوانیم به‌خوبی برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم، آن را از دست داده‌ایم.

احسان اصولی افزود: این سرمایه متعلق به شخص یا گروه خاصی نیست بلکه همانند سرمایه معنوی، در بعد مادی نیز متعلق به همه‌ است. باید از این فرصت برای آبادانی و توسعه مشهد بهره برد.
وی بیان کرد: زائران امام‌رضا(ع) باید مورد تکریم و احترام قرار گیرند زیرا این امر تصویر خوبی در ذهن افراد ایجاد می‌کند. باید تمام ما شهروندان مشهدی از این سرمایه دفاع و از ضربه زدن به آن پرهیز کنیم. این ساده‌ترین شکل توجه به فرهنگ میزبانی است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد نیز در ادامه این نشست گفت: ارتقای تصویر مشهد در ذهن زائران و گردشگران سبب می‌شود همه شهروندان مشهدی به هویت خود افتخار کنند.
هادی بختیاری افزود: ارتقای تصویر از شهروندان مشهدی در سطح ملی و فراملی از رویکردهایی‌ است که در این دوره نیز به آن توجه می‌شود.

وی بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های ویژه فضاهای فرهنگی و فراغت می‌تواند به افزایش ماندگاری گردشگران و زائران کمک کند.

در پایان این همایش از نرم‌افزار «مشهدی شو»، نرم‌افزار «پاسخ‌گوی سفر» ویژه تاکسی‌رانان مشهدی، «نقشه هوشمند و راهنمای جامع گردشگری مشهد»، «نقشه گردشگری خراسان رضوی» و مجموعه کتاب «توس، خاستگاه حماسه ایران‌زمین» رونمایی شد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *