خدمات گردشگری مشهد

فعالیت مجموعه های آبی و استخر ها در خراسان رضوی از امروز

 این مجموعه ها فقط با ظرفیت مشخص در هر نوبت و فاصله گذاری ۴ متر مربع برای هر نفر مجاز به فعالیت هستند. از سر گرفته شدن فعالیت مجموعه های آبی و استخرها در خراسان رضوی
وی ادامه داد: با توجه به سیر نزولی کرونا و قرار گرفتن بیشتر شهرهای استان در وضعیت زرد، فعالیت استخرهای عمومی شنا با ظرفیت محدود و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی بلامانع است.
رئیس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در حال حاضر ۲۰شهرستان استان خراسان رضوی شرایط زرد، ۹شهرستان نارنجی و ۴شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.
بابا خانی گفت: اکنون تعداد روزانه بیماران کرونایی در استان خراسان رضوی به کمتر از ۲۰۰نفر در روز کاهش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز بر رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اطمینان از سلامت آب، رعایت فرایند گندزدایی و تصفیه آب و رعایت موازین بهداشت محیط مکان در استخرها تاکید کرد.
وی از مسئولان ارشد ورزش استان و مدیران استخرهای شنای دولتی، خصوصی و هتل ها به خاطر همکاری کامل در تعطیلی استخرهای عمومی و ارج نهادن به سلامت شناگران در برنامه مقابله با کرونا قدردانی کرد.
هم اکنون ۶۷ استخر فعال زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی شامل استخرهای سرپوشیده و روباز، مجموعه های آبی بزرگ و استخرهای مستقر در هتل ها ازنظر بهداشتی نظارت می شوند.
چهار فقره از این تعداد در قالب مجموعه ها و پارک های آبی بزرگ کشور و خاورمیانه در مشهد فعالیت دارند.
۸۰درصد از جمعیت ۶میلیون و ۴۰۰هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *