اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

فعالیت 24 ساعته مراکز مختص کرونا در مشهد

فعالیت

مراکز تدبیر شده ویژه کرونا به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علاوه بر آن مراکز ۱۶ ساعته نیز در همان ساعات کاری قبلی به فعالیت مراکز شبانه روزی ویژه کرونا فعالیت خود ادامه می‌دهند البته در حال حاضر شرایط مناطق تحت پوشش دانشگاه به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا ارام است.

دکتر محمدحسن درخشان با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از پیک بعدی کرونا ناشی از سویه امیکرون، اقدامات مختلفی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: سرعت بخشی به امر واکسیناسیون و تکمیل دو دز و تزریق دز سوم واکسن کرونا در دستور کار مراکز بهداشتی قرار گرفته است.
وی افزود : در حال حاضر نوبت اول واکسیناسیون در مناطق تحت پوشش دانشگاه به بالای ۹۲ درصد و نوبت دوم به بالای ۷۵ درصد رسیده است بیان کرد : علاوه بر امر سرعت بخشی به واکسیناسیون باتوجه وجود به سویه امیکرون در کشور، آمادگی لازم در مراکز بهداشتی برای افزایش نمونه گیری ، رهگیری و غربالگری و پیگیری بیماران صورت گرفته است.

دکتر درخشان با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه ۸۰۰ تا هزار مراجعه به مراکز بهداشتی منتخب کرونا انجام می‌شود گفت : با توجه به شیوع انفولانزا درصدی از موارد بیماری مربوط به انفولانزا است.

وی بیان کرد : براساس توصیه سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسک موثرترین روش برای جلوگیری از انتقال بیماری است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *