اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

عید امسال و المان های مناسب اعیاد ماه شعبان و ماه رمضان

اعیاد

المان های عید امسال مرتبط با اعیاد شعبانیه و ماه مبارک رمضان خواهد بود.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد گفت: امسال المان‌های گل و المان‌های هنری متناسب با اعیاد شعبانیه، نوروز و ماه مبارک رمضان طراحی و اجرا خواهند شد.

مهدی یعقوبی در حاشیه بازدید از نمایشگاه ماکت آثار منتخب جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد اظهار کرد: با توجه به احتمال کاهش محدودیت‌های کرونایی در نوروز امسال بعد از یک محدودیت دو ساله به دلیل شرایط کرونایی و در کنار آن همزمان شدن نوروز با اعیاد شعبانیه و بعد از آن ورود به ماه مبارک رمضان برنامه‌های استقبال از بهار را با توجه به این مناسبت‌ها طراحی کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: بر همین اساس در طراحی المان‌های مرتبط با بهار چه در بخش المان‌های هنری و چه در بخش المان‌های گل این مناسبت‌ها به صورت پررنگ دیده شده است، لذا برنامه‌های زیباسازی و آذین‌بندی شهر در ایام اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت مهدی(عج) در نوروز استمرار و در ماه مبارک رمضان با حال و هوای این ماه ادامه خواهد داشت.

یعقوبی با بیان اینکه با توجه به این مناسبت‌ها سعی شده بین المانهای گل و نور و المان‌های هنری تعامل و انسجام برقرار باشد، تصریح کرد: این هماهنگی‌ها باعث خواهد شد تا در نصب المان‌ها شاهد پراکنش مناسب در نقاط مختلف شهر به ویژه هسته مرکزی و حاشیه شهر باشیم و بر این اساس مردم در همه جای شهر شاهد برگزاری جشنواره‌های هنری، المان‌ها گل، نور و المان‌های هنری خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد وی خاطرنشان کرد: اقدام خوبی که امسال در حوزه هنری آغاز شده است و نوروز شاهد آن خواهیم بود ایجاد پاویون‌هایی در نقاط مختلف شهر و اجرای جشنواره‌های مختلف در کنار این پاویون‌ها است.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای ایام نوروز پیش‌بینی شده است راه‌اندازی اتوبوس‌های گردشگری با همکاری معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد است که زائران و مجاوران را برای بازدید از المان‌های گل و المان‌های هنری و… در چارچوب تورهای گردشگری شهری به نقاط مختلف شهر خواهند برد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *