اخبار گردشگری مشهد

عیادت بیماران اعصاب و روان توسط خادمان حرم مطهر رضوی

13990105000558637206632656477750 24645 PhotoT min

جمعی از خادمان امام رضا (ع) از بیماران اعصاب و روان مؤسسه خیریهعیادت خادمان حرم مطهر رضوی از بیماران اعصاب و روان در مشهد توانبخشی در مشهد عیادت کردند.
خادمان با حضور در جمع بیماران با سردادن نوای ملکوتی “ای صفای قلب زارم هرچه دارم از تو دارم، تا قیامت‌ای رضا جان سر زه خاک بر ندارم”، مدیحه سرایی اهل‌بیت (ع) و توزیع بسته‌های متبرک فضای این مرکز درمانی را مملو از عطر رضوی و نام و یاد امام رئوف کردند.
تقویت روحیه مددجویان و قدردانی از زحمات کارکنان صبور با ایجاد فضایی مملو از عطر رضوی و معنویت از اهداف این اقدام خادمان رضوی بود.
علی اصغر موسوی سرکشیک اول دربانان در حاشیه عیادت از این بیماران خاص گفت: خادمان امام رئوف در مناسبت‌های مختلف به عنوان سفیران رضوی برای عیادت و دیدار با نهاد‌ها و گروه‌های مختلف در جمع آن‌ها حضور پیدا می‌کنند.
مدیرعامل خیریه توانبخشی رضوی توس هم در حاشیه این دیدار با اشاره به اینکه این موسسه از سال ۵٧ در حال فعالیت است، تصریح کرد: حمایت از مستمندان و بیماران روانی و فعالیت در سه شاخه فعالیت در اساسنامه این مؤسسه تاکید شده است.
حسین حسنی افزود: این شاخه‌های فعالیت شامل بهره مندی ٢٠٠ خانواده دارای یک یا چند بیمار مزمن اعصاب و روان از خدمات ماهیانه، چون سبد غذایی، کمک هزینه تحصیل و تعمیر لوازم، ویزیت خانگی و تهیه اقلام دارویی حدود ۱۰۰ بیمار اعصاب و روان به صورت مداوم و نگهداری ۱۹۴ بیمار در مؤسسه توانبخشی رضویه در کیلومتر ۲۵ جاده قوچان است.
وی افزود: این موسسه از سال ۸۰ از بهزیستی تحویل گرفته شده است و به صورت مردمی اداره می‌شود و هیچ کمکی از نهاد‌های دولتی به این مجموعه نمی‌شود.
وی و بزرگ‌ترین مشکل این موسسه راتأسیسات قدیمی آن اعلام کرد که نیاز به نوسازی و تعمیر دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *