اخبار گردشگری مشهد

عشایر استان 123 ‌چادر برای مسافران نورزی برپا کردند

مهدی فروزان امروز 20 فروردین ماه در جلسه ارائه گزارش عملکرد ستاد خدمات سفر که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: کمیته خدمات شهری، بهداشت و درمان، حمل و نقل و آستان قدس رضوی به عنوان کمیته‌ها و سازمان‌های برتر ستاد خدمات سفر استان انتخاب شدند.

وی عنوان کرد: ضمن اینکه از شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و تربت‌حیدریه تقدیر به عمل آمد، 8 شهرستان به عنوان شهرستان‌های برتر در ارائه خدمات نوروزی شناختند شدند و شهرستان‌های گناباد، قوچان، درگز، بجستان، خلیل‌آباد، تایباد و خوشاب شهرستان‌های برتر بودند که از آنان طی مراسمی تقدیر خواهد شد. 

فروزان عنوان کرد: 8 آیتم برای ارزیابی کمیته‌ها در نظر گرفته شد و 10 آیتم نیز برای معرفی شهرستان‌های برتر انتخاب شد. برگزاری جلسات هماهنگی، نظارت بر عملکرد کمیته‌ها، حضور در مانور خدمات سفر، ارایه خدمات خلاقانه و هوشمند، گزارش ناظران و بازرسان در حوزه انتخاب کمیته‌ها و گل‌آرایی و نظافت شهری، میزان اقامت و ماندگاری زائر، خلاقیت در خدمات، تعامل با ستاد خدمات سفر و حضور مستمر فرماندار در محل خدمت در بخش معرفی شهرستان‌های برتر مدنظر قرار گرفت.

وی گفت: به محض ورود مسافران به مشهد سامانه «مشهدی شو» و اپلیکیشن دوستداران میراث فرهنگی برای‌آنان پیامک می‌شد، برخلاف سالهای گذشته که فقط در یک مکان جشن‌های نوروزی برپا می‌شد امسال در اماکن مختلف مشهد جشن نوروزی شبانه برگزار شد، همچنین در اطراف حرم 30 اثر تاریخی بازگشایی شد. 

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی افزود: امسال مجموعه پدیده نیز بعد از اقدامات خوبی که انجام گرفت به چرخه ارایه خدمات بازگشت و زائران و مسافران زیادی را به خود جذب کرد. 

وی عنوان کرد: براساس آخرین آمار از 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه 14 میلیون و 838 هزار و 973 مسافر وارد استان و 8 میلیون و 832 هزار و 700 نفر وارد مشهد شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه قبل 11 درصد افزایش داشت.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *