اخبار گردشگری مشهد

عرضه سوغات و هنر ایرانی در نمایشگاه نوروزگاه ایران

 

ابوالفضل مکرم‌فر در افتتاحیه نخستین نمایشگاه نوروزگاه که با حضور استاندار خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و چند تن از مسئولان استانی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: غرفه‌داران در این نمایشگاه، 150 شرکت تولیدکننده داخلی و خارجی صنایع دستی هستند.
 
 
وی یادآور شد: این نمایشگاه از ساعت 11 تا 21 تا 11 فروردین‌ماه میزبان زائران و مجاوران در مشهد است. علاوه بر عرضه سوغات، اجرای شب‌های فرهنگی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده است.
 
محمدرضا حیدری، رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: مدیریت شهر مشهد از هر برنامه‌ای که حال مردم را خوب کند استقبال خواهد کرد، علاوه بر این چنین برنامه‌هایی با تاکید بر عناصر هویتی به جوانان روحیه و امید می‌دهد.
 
وی گفت: استان خراسان رضوی در برگزاری این نمایشگاه پیش‌قدم شد و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم در سایر استان‌های کشور چنین نمایشگاهی را برپا کنیم.
 
در این مراسم علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی گفت: موضوع سوغات در مشهد از اهمیت بالایی برخوردار  و حجم گردش مالی بازار سوغات در استان رقم بالایی است، در حالی که کالاهایی که به عنوان سوغات عرضه می‌شوند خارجی و بی‌کیفیت هستند.
 
وی ادامه داد: باتوجه به اهمیت مساله سوغات، قبل از نامگذاری سال به این عنوان، تصمیم گرفته شد چنین نمایشگاهی برپا شود و ما امیدواریم با رونق به این بخش می‌توانیم بخشی از معضل اشتغال را حل کنیم.
 
در ادامه علیرضا هوشنگ‌نژاد، مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: هفت هزار متر مربع از نمایشگاه برای برپایی 350 غرفه به تولیدکنندگان صنایع دستی استان‌های مختلف از جمله آذربایجان شرقی، گیلان، زنجان، خراسان رضوی و … اختصاص یافته است.
 
وی بیان کرد: گروه‌های نمایش و موسیقی محلی در این نمایشگاه حضور دارند و در شب‌های مختلف به ویژه شب ولادت امام علی(ع) به اجرا می‌پردازند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *