اخبار گردشگری مشهد

طرح نعیم رضوان تنها راه برای دریافت غذای متبرک حضرت

وی افزود: در این طرح هر شخص با کد ملی خود می‌تواند حداقل یک بار در یک دوره زمانی از غذای متبرک بهره‌مند شود و تا ۳ سال آینده از این طرح محروم خواهد بود تا همه ی زائران بتوانند از غذای حضرت استفاده کنند.

ایشان ادامه داد: با راه اندازی این طرح دیگر در سطح شهر ژتون غذای حضرت بخش نخواهد شد و غیر از طرح ” نعیم رضوان ” به هیچ صورت دیگری نمی توان غذای متبرکه دریافت کرد.

منبتی در رابطه با تعداد مهمانسراها و پخش غذاهای روزانه در حرم مطهر افزود: روزانه تقریبا حدود ۳۰ هزار غذا در ۳ وعده صبحانه، نهار و شام به زائرین داده می شود و ۲ مهمانسرا با نام های غدیر و حرعاملی در حرم مطهر رضوی وجود دارد.

معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی ادامه داد: غذای گرم یا جیره خشک تهیه شده برای محرومینی که توسط آستان قدس رضوی در حاشیه شهر و معاونت امداد در شهرهای دیگر شناسایی می شوند، توزیع می گردد و این مورد در طرح ” نعیم رضوان ” قرار ندارد. وی همچنین افزود: ارگان هایی که به صورت گروهی از شهرهای دیگر برای دریافت غذای حضرت مانند بسیج، آموزش پرورش و … اقدام می کنند، مبنی بر نامه ای کتبی از سوی همان ارگان در وعده ی صبحانه پذیرایی به عمل می آوریم. زائرین خارجی نیز می توانند با ارائه پاسپورت خود از غذای متبرکه بهرمند شوند.

وی در مورد شایعه ی فروش ژتون غذای حضرت در نرم افزارهای مجازی  اظهار داشت: در گذشته این اتفاق به صورت خیلی کم و محدود رخ داده بود اما در حال حاضر گزارشی به ما مبنی بر فروش ژتون غذای متبرکه حضرت داده نشده است.

دانلود اپلیکیشن رضوان

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *