رویدادهای مشهد

شهریه ی حمایتی بهزیستی و 658 دانشجو در مشهد

مدیر بهزیستی مشهد افزود: از این تعداد ۵۱۸دانشجو در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند بقیه در دانشگاه‌های غیرانتفاعی، علمی‌کاربردی و پیام نور مشغول تحصیل هستند.
مهدی نخعی افزود: همچنین از این تعداد دانشجو، ۳۰نفر در مقطع دکترا، ۴۵نفر در ارشد و بقیه در مقاطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند.
وی با بیان اینکه ۱۳۰نفر پشت نوبت ثبت درخواست استفاده از شهریه حمایتی بهزیستی هستند گفت:به جهت اینکه سامانه ثبت نام دانشجویان هر چند وقت یک‌بار برای بررسی حساب‌ها، از طرف سازمان بهزیستی کشور بسته می‌شود، این عزیزان باید منتظر باشند تا به محض باز شدن سامانه، ثبت نام خود را انجام دهند.
نخعی تأکید کرد: البته ثبت نشدن در سامانه به معنای از دست دادن شهریه حمایتی نیست؛ چون معمولا تغییرات سامانه و بسته شدن آن در فصل بهار و تابستان انجام می‌شود که زمان آغاز ترم و محاسبه شهریه نیست و از طرفی، هر موقع که دانشجو ثبت نام کند، شهریه معوقه ترمش پرداخت می‌شود.
مدیر بهزیستی مشهد گفت: بهزیستی برای مقطع دکترا ۱۰میلیون تومان در هر ترم، برای ارشد ۷میلیون تومان و برای کارشناسی و کاردانی ۵میلیون تومان پرداخت می‌کند.
وی تصریح کرد: ممکن است شهریه دانشگاه‌های غیردولتی و آزاد در برخی مقاطع بیش از حمایت بهزیستی باشد، اما به هر حال، این تصمیمی است که در سطوح بالای سازمان بهزیستی و وزارت رفاه گرفته شده و ما صرفا مشکلات اداری و سامانه‌ای را رفع و رجوع می‌کنیم و حتی پرداخت‌ها هم به صورت متمرکز توسط بهزیستی کشور و به حساب خود دانشجویان واریز می‌شود.
کارشناس حمایت‌های دانشجویی و امدادبگیران بهزیستی مشهد نیز در این زمینه گفت: به دانشجوی واجد شرایط در هر درجه‌ای از معلولیت که باشد، کمک هزینه شهریه دانشگاه تعلق می‌گیرد.
شهلا رفوگران افزود: در خانواده‌ای که سرپرست معلول دارد اگر سرپرست دارای معلولیت شدید و خیلی شدید باشد فرزند او می‌تواند از کمک هزینه شهریه دانشگاه استفاده کند.
به گفته او، در خانواده‌های اجتماعی هم اگر سرپرست از کارافتاده یا به دلیل فوت همسر یا طلاق، بی‌سرپرست یا خودسرپرست باشد، شهریه به خود و فرزندانش تعلق می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر معلولین یا زنان سرپرست خانواری داریم که خود و فرزند‌شان همزمان از کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بهره‌مند می‌شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *