وضعیت کرونا در مشهد

شمار بیماران کرونایی در حال افزایش است!

168977870

دیروز ۲۴۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شدند که نسبت به ۱۰ روز گذشته بیشترین آمار روزانه بوده است.
دکتر محمد پهلوان افزود: از تعداد کل بستری‌شدگان دیروز در این استان ۱۸۸ نفرافزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در خراسان رضوی مربوط به مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ۱۶ شهرستان این استان بودند.
وی ادامه داد: تعداد روزانه بستری‌شدگان کرونا در خراسان رضوی طی روز‌های سوم تا ۱۳ آبان ماه بین ۱۵۴ تا ۲۴۳ نفر در نوسان بوده است.
رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم‌اکنون ۷۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.
وی تعداد بیماران بدحال کرونایی و بستری‌شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های این استان را ۱۷۰ نفر عنوان کرد.
دکتر پهلوان افزود: هم اکنون از بین ۳۳ شهرستان خراسان رضوی چهار شهرستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
وی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و انجام واکسیناسیون برای پیشگیری از تبعات موج ششم کرونا تاکید کرد.
۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دارند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *