اخبار گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

شستشوی گنبد حرم مطهر رضوی در آستانه عید نوروز

شستشو

نظافت و شستشوی حرم مطهر رضوی در آستانه عید نوروز آغاز گردید.

در آستانه عید نوروز و تلاقی آن با میلاد امام زمان (عج)، گنبد طلای حرم مطهر رضوی شستشو داده می‌شود تا چشم‌ نوازی این بارگاه نورانی برای زائران این ایام بیشتر شود.

طرح و برنامه سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی گفت: به تازگی عملیات تنظیف گنبد طلای حرم مطهر رضوی با نصب داربست آغاز شده و با توجه به دقت و ظرافتی که در این کار لحاظ می‌شود، اجرای آن حدود ۱۰ روز به طول خواهد انجامید.

آغاز عملیات ۱۰ روزه تنظیف گنبد طلای حرم مطهر رضوی

مهندس غفاریان افزود: همزمانی میلاد امام زمان (عج) با روزهای پایانی سال هم مزید بر علت شده تا خادمان حرم مطهر، تنظیف بارگاه منور رضوی را با شور و شوقی مضاعف انجام دهند و این فضای نورانی را برای زائران حضرت رضا (ع) دلنشین‌تر سازند.

وی گفت: ارتفاع گنبد حرم رضوی از کف صحن انقلاب اسلامی تا بالای گنبد ۳۰ متر است و شستشوی آن سه تا چهار مرتبه در سال انجام می‌شود که یکی از این دفعات مربوط به ایام پایانی سال و در آستانه عید نوروز است.

معاون طرح و برنامه حرم مطهر رضوی افزود: گنبد حرم مطهر امام رضا (ع) پوشش داخلی و خارجی دارد که پوشش داخلی همان سقفی است که از داخل رواق حرم مطهر دیده می‌شود و پوشش دوم بر فراز گنبد از خارج با خشت‌های مسی و لایه‌ای از طلا پوشانده شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *