اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

شروع بیستمین اعتکاف ماه رمضان در حرم مطهر رضوی

رمضان

ثبت نام 20 امین اعتکاف دانشجویی ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا (ع) آغاز گردید.

مسئول اعتکاف دانشجویی از آغاز ثبت نام بیستمین دوره اعتکاف دانشجویی رمضانیه در حرم مطهر امام رضا (ع) خبر داد.

حبیب صالحی با اشاره به آغاز اعتکاف دانشجویی رمضانیه در حرم مطهر رضوی گفت: این برنامه ویژه استادان، کارکنان و دانشجویان ۶۰ دانشگاه شهر مشهد است و از ۹ تا۱۱ اردیبهشت همزمان با ۳ روز آخر ماه مبارک رمضان در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به عدم برگزاری مراسم اعتکاف در ۲ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا ظرفیت در نظر گرفته شده در این برنامه معنوی حدود یک هزار نفر است و با توجه به سابقه ثبت‌نام گسترده در سال‌های گذشته آمادگی پیش ثبت‌نام برای بیش از ۷۰۰۰ نفر وجود دارد.

مسئول اعتکاف دانشجویی رمضانیه گفت: ۳۰ فرودین نتیجه قرعه‌کشی پذیرفته‌شدگان از طریق سایت ثبت‌نامی www.vadieh.org به اطلاع خواهد رسید.

صالحی افزود: اولین نشست‌ها برای برگزاری این برنامه از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد که با مساعدت تولیت آستان قدس رضوی و نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های مشهد به نتیجه رسید.

مسئول اعتکاف دانشجویی گفت: در سال گذشته با توجه به ثبت‌نام‌های انجام شده دو سوم ظرفیت به ترتیب به دانشگاه‌های فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد و علوم پزشکی مشهد و باقی به سایر دانشگاه‌های شهر مشهد تعلق گرفت.

وی با اشاره به برنامه‌های معنوی تدارک دیده شده در این اعتکاف خاطرنشان کرد: تبیین و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب در قالب ۲۵ حلقه معرفتی و بررسی موضوعات و مسائل روز از جمله برنام‌های در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، صالحی تصریح کرد: برگزاری مراسم ترتیل‌خوانی و جزءخوانی قرآن کریم و همچنین برگزاری تلاوت‌های مجلسی با حضور قاریان بین‌المللی در این اعتکاف پیش‌بینی شده است.

لازم به ذکر است که با توجه به قوانین و مقرارت اعلام شده در سامانه، ثبت‌نام در بیستمین اعتکاف رمضانیه تنها ویژه دانشجویان و استادان دانشگاه‌های مشهد است و پذیرش دانشجویان دیگر شهرستان‌ها امکان‌پذیر نیست. همچنین تزریق ۲ نوبت واکسن کرونا از الزامات پذیرش و حضور در مراسم اعتکاف دانشجویی است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *