اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

شروع بارش رگباری در مشهد

رگباری

میزان بارش باران و تگرگ در خراسان رضوی افزایش یافت.

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه سطح نارنجی اعلام کرد: باافزایش بارش‌های رگباری در خراسان رضوی توجه به تقویت سامانه موثر بر استان انتظار می‌رود از امروز برگسترده و حجم بارش‌های رگباری در استان افزوده شود.

در این اطلاعیه آمده است: این بارش‌های رگباری توام با رعدو برق و بارش تگرگ، وزش شدید باد همراه با آبگرفتگی، ایحاد رواناب و سیلاب در استان به ویژه نیمه شمالی از امروز تا پایان هفته به وقوع می‌پیوندد که با احتمال ایجاد صاعقه در نواحی مرتفع و کوهستانی است.

کاهش محسوس دما فردا در استان به ویژه نیمه شمالی هم پیش بینی شده است.

بیشترین حجم بارش‌ها در روز‌های یک شنبه و دوشنبه در شهرستان‌ها و مناطق درگز، قوچان، جوین، جغتای، خوشاب، ارتفاعات و دامنه‌های بینالود و هزار مسجد، چناران، فیروزه، فریمان، نیشابور و مشهد مقدس و دوشنبه تا سه شنبه در درگز، قوچان، کلات نادری، چناران، نیشابور، فیروزه، ارتفاعات دامنه‌های بینالودو هزار مسجد، فریمان، خوشاب، جوین، جغتای، سرخس، صالح آباد و مشهد مقدس روی می‌دهد.

در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه هم درگز، قوچان، نواحی غربی کلات، چناران، ارتفاعات و دامنه‌های هزار مسجد، در روز‌های چهارشنبه تا ۵ شنبه درگز و قوچان و ۵ شنبه تا جمعه درگز، قوچان، نواحی غربی کلات، چناران، ارتفاعاتو دامنه‌های هزار مسجدو بینالود ونیشابور شاهد بیشترین حجم بارش‌ها خواهند بود.

در این اطلاعیه توصیه شده است:شهروندان از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی خودداری و تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت باد را مهیا کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *