وضعیت کرونا در مشهد

سیر نزولی کرونا در مشهد!

کرونا

پیک کرونا در مشد سیر نزولی دارد.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : خداروشکر قرار گرفتن مشهد در سرازیری پیک کرونا شاهد کاهش آمار های بستری و مبتلا ‌به کر‌ونا در استان هستیم و این خبر خوشایند و به این معناست که در سرازیری پیک کرونا قرار گرفتیم .

دکتر محمدپهلوان افزود : هرچند آمار های بستری کاهشی است اما نباید فراموش کنیم که کرونا همچنان خطرناک است و ساده انگاری در جامعه موجب بوجود آمدن پیک های بعدی خواهد بود .

وی با اشاره به آمار واکسیناسیون در استان بیان کرد : در حال حاضر بالغ بر ۹۵ درصد مردم در استان دوز اول واکسن و بیش از ۸۶ درصد دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند که این امار خوبی است اما موضوعی که نگران کننده است آمار پایین و ۳۳ درصدی افراد دریافت کننده ی دوز سوم واکسن است که از مردم درخواست داریم این موضوع را جدی بگیرند و در اسرع وقت برای دریافت دوز سوم واکسن خود مراجعه کنند .

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به کاهش شهرهای در وضعیت قرمز در استان افزود : خدا را شاکریم که شهرهای در وضعیت قرمز استان به چهار عدد کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر ۴ شهر دیگر استان نارنجی و هفت شهرستان در وضعیت زرد داریم که امیدواریم با رعایت مردم به وضعیت آبی در استان برسیم .

پهلوان با تاکید بر اهمیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی اظهار داشت : با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و شلوغی اماکن عمومی در این ایام و همچنین حضور میلیون ها زائر و مجاور در مشهد مقدس از مردم میخواهیم که پروتکل های بهداشتی را به جدیت در ایام رعایت کنند و حتما برای تزریق دوز سوم واکسن خود در اسرع وقت اقدام نمایند .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *