زیارت و حرم مطهر رضوی, اخبار گردشگری مشهد

سومین چایخانه ی دائمی حرم مطهر رضوی

1398112310063266919665984 min

گشایش سومین چایخانه ی دائمی در حرم امام رضا (ع) به مناسبت میلاد امام حسن عسگری (ع)
با هدف میزبانی شایسته از ارادتمندان حضرت رضا(ع) و ایجاد فضایی معنویگشایش سومین چایخانه دائمی حرم مطهر رضوی برای رفع خستگی زائران، سومین چایخانه حرم مطهر رضوی در محل باغ رضوان به بهره‌برداری رسید.
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی در این مراسم با اشاره به اینکه نخستین و دومین چایخانه‌های حضرت در صحن‌های کوثر و غدیر به بهره‌برداری رسیده است گفت: این چایخانه‌ها همه روزه از ساعت ۱۵تا۲۱ با رعایت دستور‌های بهداشتی پذیرای زائران و مجاوران در صحن و سرای رضوی است.
امین بهنام افزود: به طور میانگین روزانه ۲۵هزار لیوان چای شیرین متبرک با مصرف حدود ۴۰۰کیلوگرم شکر و ۱۸تا۲۰ کیلوگرم چای در هر چایخانه حضرت رضا(ع) توزیع می‌شود که در ایام مناسبتی، جمعه شب‌ها و شب‌های جمعه تا ساعت۲۲ نیز فعال خواهد بود.
معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه علاوه بر چای، دمنوش‌های گیاهی نیز در آینده در این چایخانه‌ها توزیع می‌شود، افزود: خدمات توزیع چای و انواع دمنوش‌ها با همکاری حدود ۱۲۰خادم در نوبت‌های مختلف در چایخانه‌ها انجام می‌شود.
بهنام افزود: سرو چای نیز با رعایت دستور‌های بهداشتی به صورت مجزا بین مجزای خواهران و برادران زیر نظر خادمان سلامت در این چایخانه‌ها انجام می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه همه وسایل و امکانات داخل چایخانه‌ها همچون سماورها، قوری‌ها و استکان‌ها با مشارکت ناذران و خیران حرم مطهر رضوی تهیه شده است گفت: عموم خیراندیشان نیز امکان مشارکت در فعالیت چایخانه‌های حضرت رضا(ع) و تهیه اقلام مورد نیاز آنها همچون چای، شکر، لیوان یک‌بار مصرف را به صورت حضوری و غیرحضوری دارند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *