اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

سلامت و نشاط مردم، اولویت شهرداری مشهد

نشاط

نشاط ، شادابی و آرامش مردم مشهد، اولویت شهردار دوره ششم می باشد.

شهردار مشهدالرضا (ع) در نشست صمیمانه با ساکنان محله پایداری ضمن تاکید بر نشاط و ورزش سالم، مومنانه و اسلامی برای بانوان از اولویت مدیریت شهری برای اهتمام ورزیدن به ایجاد شادابی و نشاط میان مردم خبر داد.

سید عبدالله ارجائی در نشست صمیمانه با ساکنان محله پایداری که در مسجد موسی بن جعفر (ع) برگزارشد، افزود: یکی از شعار‌های محوری شهرداری در دوره ششم مدیریت شهری تسری صفات امام رضا (ع) ازجمله مهربانی، علم ودانش به شهر است.

وی تصریح کرد: ما به دنبال تقویت فرهنگ همسایگی در شهر هستیم، این روز‌ها به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی چراغ زندگی خیلی از خانواده‌ها کم نور شده که نیاز است با پیروی از امام مهربانی‌ها معین ضعفا علی بن موسی الرضا (ع) حق همسایگی را نگاه داشته و دست نیازمندان را بگیریم و با هم مهربان باشیم.

شهردار مشهدالرضا (ع) اضافه کرد: یکی دیگر از صفات امام رضا (ع)، عالم آل محمد (ص) بودن است، برهمین اساس مشهد باید شهرعلم باشد، لذا ترویج فرهنگ مطالعه، گفتگو، بحث‌های علمی و کارشناسی باید مورد توجه قرار گیرد.

ارجائی با بیان اینکه شهرداری خادم مردم است، اظهارکرد: اولویت ما به عنوان خادم در این دوره سلامت، نشاط و آرامش مردم است، در همین راستا در بحث مقابله با ویروس کرونا اماکنی را که در اختیار شهرداری بود؛ تجهیز و برای تزریق واکسن کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قراردادیم.

وی ادامه داد: همچنین برای تسهیل دسترسی افرادی که امکان راه اندازی مرکز واکسیناسیون در نزدیک محل زندگیشان نبود، تعدادی اتوبوس را تجهیز و به مناطق مختلف شهر به ویژه مناطق حاشیه‌ای برای انجام واکسیناسیون اعزام کردیم.

شهردارمشهد الرضا (ع) افزود: در کنار این اقدامات ۲۰ دستگاه تاکسی نیز برای واکسیناسیون افرادی که به دلیل ناتوانی امکان خروج از منزل را ندارند اختصاص داده شده، که با مراجعه به منزل افراد ناتوان واکسن کرونا را تزریق می‌کنند.

ارجائی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اولویت‌های ما اهتمام به شادابی و نشاط مردم است، خاطرنشان کرد: برهمین اساس سرزمین‌های شادی و شهربازی‌ها را تقویت خواهیم کرد و شرایط نشاط و ورزش سالم، مومنانه و اسلامی را برای بانوانمان فراهم خواهیم کرد.

وی گفت: نشاط و شادابی بانوان یکی از موضوعاتی است که به جد دنبال آن هستیم و برای تحقق آن فضا‌هایی در بوستان‌ها را که مشرفیت ندارند، به مکان‌هایی آرام و با نشاط برای تفریح و ورزش دختران و بانوان محترم تبدیل خواهیم کرد.

شهردارمشهدالرضا (ع) افزود: همچنین امیدواریم با یاری هم بتوانیم در مدت زمان معقولی پروژه‌های عمرانی بسیارخوبی را در مناطق مختلف به ویژه در زمینه کاهش آلودگی هوا و حمل ونقل عمومی اجرا کنیم.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *