اخبار گردشگری مشهد

نزدیک به ۶ میلیون زائر تاکنون به مشهدالرضا(ع) سفر کرده‌اند

مهدی فروزان اظهار داشت:  9 میلیون و 716 هزار و 23 نفر به استان خراسان رضوی از روز 25 اسفند سال گذشته تا هشتم فروردین ماه سال جاری سفر کرده‌اند.این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 9.1 درصد رشد دارد.770 هزار و 53 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، 1.7 درصد کاهش داشته است. 

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی افزود: 265 هزار و 847 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 4.3  درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند را  نیز 171 هزار و 175 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 9.4 درصد کاهش دارد.زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا هشتم فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده‌اند هم هشت میلیون و 508 هزار و 948 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 11 درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در زمینه آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا هشتم فروردین ماه  سال جاری ماه پنج میلیون و 767  هزار و 394 نفر به این کلانشهر وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، 9 درصد رشد دارد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *