اخبار گردشگری مشهد

سفر به مشهد ارزان‌ ترین سفر دنیا است

محمد قانعی در حاشیه روز خبرنگار گفت: هتل‌ها در مشهد از نرخ ثابت نیز کمتر اتاق کرایه می‌دهند و با افزایش دلار نیز هیچگونه افزایشی نداشته‌اند؛ همچنین برخی از آن‌ها تا 70درصد تخفیف دارند باتوجه به این موضوع می‌توان گفت ارزان‌ترین سفر در دنیا، سفر به مشهد است زیرا هتل‌های ما به استانداردهای بین‌المللی نزدیک و از کیفیت لازم برخوردار است. 
 
وی در خصوص زائرسراهای ارزان قیمت بیان کرد: زائرسراها بودجه ملی را صرف می‌کنند و زمان زیادی خالی هستند تا شاید مسئولی حضور پیدا کند و از آنجا استفاده کند، چنانچه زائرسراها به بخش خصوصی واگذار شده‌ بود استفاده بهتری می‌توانست داشته باشد.
 
رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی عنوان کرد: عراقی‌ها بیشتر از سال‌های گذشته در این مدت به مشهد سفر کرده‌اند بعد از عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس به مشهد سفر کردند اما می‌توان گفت تقریبا گردشگر اروپایی نداشته‌ایم و به ندرت در این زمینه توانسته‌ایم جذب کنیم.
 
قانعی افزود: زمانی که پدیده فعالیت داشت با تبلیغ در کشور‌های دیگر باعث تبلیغ شهر مشهد و افزایش گردشگر نیز شده بود اما درحال حاضر تبلیغی در این زمینه نداریم، اکنون کمک دولت و صدا‌و‌سیما برای افزایش گردشگر و گردشگری کشور بسیار اهمیت دارد. 
 
رئیس اتحادیه هتلداران خراسان بیان کرد: ما در ایران برخی از خدماتی که هتل‌ها در کشورهای دیگر ارائه می‌کنند مانند کازینو و… رانداریم، ما هتل‌ها را بومی‌سازی کرده‌ایم و امکانات دیگری مانند نمازخانه داریم، گردشگرانی هم که به ایران سفر می‌کنند با فرهنگ ما آشنایی دارند و این را می‌دانند.
 
150 هتل در دست ساخت در مشهد
 
قانعی در خصوص هتل‌های در حال ساخت تصریح کرد: بیش از 150 هتل در حال ساخت در مشهد داریم که این هتل‌ها تا 5 سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید، به طور قانونی اجازه جلوگیری از ساخت هتل‌ها وجود ندارد اما سرمایه‌گذاران را می‌توان توجیه کرد که با توجه به گرفتن وام و زمین و تهیه امکانات ورود به این صنعت توجیه ندارد. 
 
وی با توجه به اینکه سازمان میراث فرهنگی متولی اصلی صدور مجوز در این زمینه است، افزود: سازمان میراث فرهنگی در زمینه سرمایه‌گذاری هتل شفاف سازی کند و توضیح دهد که اگر سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام شود تا زمانی که به بهره‌برداری برسد باتوجه به وجود هتل‌های بسیار در مشهد و کمبود مسافر عواقب سرمایه‌گذاری خود را بپذیرند اما این توضیح انجام نمی‌شود و سرمایه‌گذار نیزراه برگشت ندارد.