اخبار گردشگری مشهد

سرآمد بودن شهر مشهد در حوزه گردشگری سلامت

حوزه

شهر مشهد در حوزه گردشگری سلامت پیشرو و سرآمد است.

رئیس دفتر نمایندگی شمال و شرق وزارت امورخارجه گفت: کلان شهر مشهد در حوزه دیپلماسی سلامت و ارائه خدمات در این عرصه در میان شهر‌های ایران پیشرو و سرآمد است.

رئیس دفتر نمایندگی شمال و شرق وزارت امورخارجه گفت: کلان شهر مشهد در حوزه دیپلماسی سلامت و ارائه خدمات در این عرصه در میان شهر‌های ایران پیشرو و سرآمد است.

به گزارش وبدا، محمد بهشتی منفرد، در گردهمایی بین المللی ارتقای ارتباطات علمی و گردشگری که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، افزود:طبق اسناد و اطلاعات موجود هم اکنون در مشهد امکان معالجه و درمان هر نوع بیماری وجود دارد.

او گفت: طی سال گذشته بسیاری از سفیران کشور‌های مختلف در مشهد از امکانات و خدمات پزشکی و درمانی بازدید کردند که خود نشان از جایگاه این کلانشهر در حوزه گردشگری سلامت دارد. استاندار خراسان رضوی نیز گفت: خراسان رضوی از ظرفیت‌های علمی و درمانی زیادی برخوردار است و با این ظرفیت‌ها زمینه برای همکاری‌های فراوان با کشور‌ها و مردمان آن‌ها فراهم می‌شود.

یعقوبعلی نظری گفت: امکانات درمانی و ظرفیت خدمت رسانی به بیماران نیز در شهر مشهد با کیفیت خوبی فراهم است. ضمن اینکه ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی فراوانی نیز در کنار این خدمات وجود دارد. همچنین بیشترین هتل‌ها و ظرفیت‌های اقامتی کشور در مشهد قرار دارد که زمینه ساز میزبانی مطلوب است.

رتبه شانزدهم تولید دانش در جهان برای ایران

معاون پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: ایران از نظر تولید دانش در منطقه جایگاه قابل قبولی دارد و در این زمینه از سال۲۰۱۰ در منطقه جایگاه اول و در جهان رتبه شانزدهم را داراست.
یونس پناهی افزود: امروزه علاوه بر تولید دانش و تحقیقات، به دنبال این هستیم که دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیاز‌های اجتماعی حوزه سلامت را تأمین کنند.

نقش برجسته دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای درمان کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دومین دانشگاه بزرگ کشور در عرصه سلامت، نقش پررنگی در مهار بحران کرونا ایفا کرد و یکی از مراکز موفق در این زمینه بود.

محمدعلی کیانی اظهار کرد: ارتباط میان کشور‌ها در موضوع‌های علمی و پژوهشی از ملزومات بوده و مبحث علم و دیپلماسی امری دوطرفه است. کرونا ثابت کرد که علم تا چه میزان می‌تواند به حل مشکل کشور‌ها در مقابله با بحران کمک کند.

آغاز به کار نمایشگاه عرضه محصولات دانش بنیان حوزه سلامت در مشهد

هم زمان با برگزاری گردهمایی سفیران و دیپلمات‌های کشور‌های آسیایی و اروپایی که با حضور مسئولان اکو، یونسکو، یونیسف، سازمان بهداشت جهانی و چند نهاد بین المللی دیگر در تالار شهیدسلیمانی مجتمع شهدای سلامت مشهد در حال برگزاری است، نمایشگاه عرضه محصولات دانش بنیان سلامت در تالار شیرین این مجتمع آغازبه کار کرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *