اخبار گردشگری مشهد

سایت جایزه جهانی گوهرشاد

 مصطفی رجبی باقرآباد در نشست خبری همایش فرهنگ رضوی و بانو گوهرشاد در سالن شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: در حال حاضر سایت جایزه جهانی گوهرشاد به زبان‌های عربی، اردو، انگلیسی، روسی و آذری در دسترس قرار گرفته و علاقه‌مندان در این حوزه‌ها می‌توانند از این سایت استفاده کنند.

معاون دبیرخانه جایزه جهانیگوهرشاد ادامه داد: همچنین کتب و مقالاتی که در مورد جایزه جهانیگوهرشاد منتشر شده در این سایت و در بخش علمی و پژوهشی در اختیار علاقه مندان داخلی و خارجی قرار گرفته و آمار بازدیدکنندگان خارجی از این سایت نیز بسیار مطلوب است.

رجبی باقرآباد افزود: معرفی برندگان سنوات گذشته این جایزه نیز در قسمتی از این سایت در دسترس قرار گرفته و برگزیدگان به 5 زبان معرفی شده‌اند.

علی سروری مجد، دبیر جایزه جهانیگوهرشاد نیز در این همایش اظهار داشت: همایش «فرهنگ رضوی و بانو گوهرشاد» صبح فردا در سالن شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: تبیین جایگاه زنان در جهان اسلام، نقد رویکرد غرب در ارتباط با زنان و همچنین بررسی جایگاه و نقش بانو گوهرشاد در تاریخ اسلام و منطقه از اهداف برگزاری این همایش است.

سروری مجد با اشاره به اینکه امسال در کمیته علمی این همایش از بانوان افغانستانی حاضر در ایران نیز بهره گرفته شده است اظهار داشت: بانو گوهرشاد در هرات مدفون است و شایسته است که از ظرفیت علمی بانوان کشور افغانستان نیز در این راستا استفاده می‌شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *