جاذبه های مشهد

سامانه موزه ی آنلاین برای ناشنوایان و کم شنوایان راه اندازی شد

 

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: سامانه موزه آنلاین با عنوان “سکوت درراه اندازی سامانه موزه آنلاین ویژه ناشنوایان و کم‌شنوایان درمشهد هیاهو” ویژه ناشنوایان و کم‌شنوایان با همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و ادره کل بهزیستی استان در حرم مطهر رضوی رونمایی شد.
مسعود فیروزی افزود: در موزه آنلاین که با زبان اشاره طراحی شده است، ناشنوایان و کم شنوایان قادر خواهند بود با موزه‌های آستان قدس رضوی، مکان‌های گردشگری و همچنین سایر موزه‌های سراسر کشور آشنا شوند.
وی گفت: این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که ناشنوایان از طریق آر. کیو کد وارد فضای موزه می‌شوند و مترجمان ناشنوایان، آثار مورد نظر را به صورت بصری به آنها معرفی می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی به محدودیت استفاده از مراکز عمومی برای ناشنوایان اشاره کرد و گفت: یکی از این محدودیت‌ها استفاده از موزه‌ها بود و بازدید از آثار موزه برای این قشر صرفاً جنبه زیبایی‌شناختی داشت و افراد نمی‌توانستند اطلاعاتی از اثر مورد نظر دریافت کنند، اما با طراحی موزه آنلاین توانستیم گامی در جهت رفع این مشکل برداریم.
مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: امروز در استان خراسان رضوی ۱۴هزار معلول شنوایی تشکیل پرونده داده‌اند که به تعداد آنان روز به روز اضافه می‌شود لذا در کنار کانون ناشنوایان به دنبال رفع مشکلات و محدودیت‌های این افراد هستیم.
روز ۳۰سپتامبر به نام روز جهانی ناشنوایان نامگذاری شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *