اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

رگبار باران در راه مشهد

رگبار

در ساعات آتی شاهد بارش های رگباری در خراسان رضوی خواهیم بود.

کارشناس مرکز پیش‌ بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: براساس تحلیل نقشه‌ بارش‌های رگباری در راه خراسان رضوی های آینده‌ نگری و تصاویر ماهواره‌ای از عصر امروز پنجشنبه وضعیت جوی استان تحت تاثیر امواج ناپایدار قرار گرفته و با ابرناک شدن آسمان، بارش‌ های رگباری منطقه را فرا می‌ گیرد.

آذر رضایی‌ پور اظهار داشت: این بارش ها با رعد و برق همراه خواهد بود و این وضعیت به خصوص در قسمت‌ های شمالی و شمال غرب استان تا اوایل وقت صبح روز جمعه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین فردا جمعه پدیده غالب در استان وزش باد است که انتظار می‌رود بر شدّت و سرعت وزش آن افزوده شود. این رخداد نیز گاهی شدید همراه با گرد و غبار است که موجب کاهش کیفیت هوا، کاهش دید و احتمال بروز خسارت می‌ شود.

رضایی پور گفت: از روز شنبه آینده شاهد افزایش دما خواهیم بود به طوری که بیشتر نقاط استان دمای بالای ۳۰ درجه سانتی گراد را تجربه خواهند کرد.

وی افزود: نوسان دمایی هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۲ و ۲۷ درجه سانتیگراد بوده است که امروز در گرم‌ترین ساعت دمای این شهر نسبت به دیروز با یک درجه افزایش به ۲۸ درجه بالای صفر می‌ رسد. در این مدّت قوچان با پنج درجه بالای صفر و مه‌ولات با ۳۵ درجه بالای صفر به ترتیب به عنوان خنک‌ترین و گرمترین نقاط استان به ثبت رسیدند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *