اخبار گردشگری مشهد, تفرجگاه-برون شهری, جاذبه های گردشگری

روستای شارک

از مشهد که راه می افتیم  بعد از قوچان به روستای زیبای شارک می رسیم.  شاهرگ یا شارک روستایی است با شرایط مطلوب آب و هوایی،آبشار و رودخانه دائمی، سرسبزی و چشم‌اندازها و طبیعت زیبای آن، سبب جذب گردشگران بسیاری به این روستا شده است. روستای شارک از جمله جاذبه های طبیعی قوچان است.

 

 

این روستا در ۴۵ کیلومتری شمال قوچان و در نزدیکی مسیر جاده ترانزیتی این شهر به باجگیران و ترکمنستان واقع شده است و از جمله جاهای دیدنی قوچان است . شرایط مطلوب آب و هوایی ، عوارض طبیعی آبشار و رودخانه دائمی ، سرسبزی و چشم اندازهای زیبا سبب جلب طبیعت گردان و دوستداران جاذبه های طبیعی به این مکان گردیده است. در صورت فراهم شدن امکانات رفاهی و تفریحی و خدمات بین راهی علاوه بر استقبال تعداد زیادی از گردشگران بنای امام زادگان علی بلاغ و امام باد نیز می تواند انگیزه ای برای عزیمت گردشگران مذهبی به این منطقه باشد.

 

 

 

دهستان دارای آبشارهای جذاب وچشمه هاو مرتع های وسیع می باشددرضمن پایین دست روستا سدی به نام سد شیخ گلگ وجود دارد که پرآب ترین سد این منطقه و(دشتیاری) محسوب میشود.

پوشش های درختی ومنظرههای زیبا وطبیعی،رودخانه های فصلی دایمی،سدها وبندهای خپوشش درختی همانند:چش، چگرد،نخل وحشی(داز)،کلیر(گیلاس وحشی)کنار،کهیرپیر(معروف به غذای شتر)و حنایی مرغوب که ازگیاهی به نام تتر که خاصیت دارویی نیزدارد در این روستا وجود داردکه به دهستان زیبایی خاص طبیعی بخشیده است.

 

 

منبع :https://seeiran.ir

منبع :https://fa.wikipedia.org

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.