اخبار گردشگری مشهد, اماکن تاریخی, تاریخی-برون شهری, جاذبه های گردشگری

حکایتی درباره غار‌هایی که همسایه مشهد هستند

معماری صخره‌ای پیامد رفتار انسان با صخره برای فضاسازی مناسب است. در معماری صخره‌ای، بنا را با مصالح آزاد نمی‌سازند، بلکه کالبد ساختمان صخره‌ای است که بنا در دل آن ایجاد می‌شود. این نوع معماری که در ابتدایی‌ترین شکلش در صخره‌های طبیعی ایجاد می‌شده، علاوه‌بر فراهم‌کردن فضایی برای سکونت بشر، گاه نقش مذهبی و آیینی به خود می‌گرفته است؛ چه اینکه نمونه‌های فراوان کاربرد آیینی آن در قبل از اسلام هنوز پابرجاست.

اما راز ماندگاری معماری صخره‌ای چیست؟ بنا‌های عادی معمولا به‌آسانی براثر عوامل طبیعی و انسانی و حتی گذشت زمان ویران می‌شوند و از بین می‌روند، درصورتی‌که دشمن اصلی معماری صخره‌ای زمین‌لرزه‌های شدید است؛ سایر عوامل انسانی و طبیعی، با اختلاف در رتبه‌های بعدی هستند. صخره‌های مسکونی و آرامگاهی بسیاری هنوز در ایران پابرجا هستند.

این سبک معماری به‌عنوان یک مجموعه تاریخی از نظر هنر معماری، باستان‌شناسی، تاریخ ادیان و روابط فرهنگی مهم تلقی می‌شود. همچنین از نظر دفاع درمقابل هجوم دشمنان نیز اهمیتی ویژه دارد. جدا از ابتدایی‌ترین بنا‌های صخره‌ای که با کمترین دخل‌وتصرف بشر استفاده می‌شدند، مثل غار‌های خونیک در خراسان‌جنوبی، هوتو و کمربند در شهرستان بهشهر، دربند استان سمنان و… رفته‌رفته و درپی استقرار بلندمدت در این فضاها، ایده‌های تغییر فضا و حتی تغییر کاربری آن‌ها در ذهن بشر شکل گرفت.

برخی نیز از ابتدا به هدف استفاده‌های مختلف ساخته شده‌اند. به‌دنبال آن، از دل صخره‌های زمخت فضا‌هایی بیرون آمد که در عین ابهت و صلابت، لطافتی داشتند که ریشه آن را باید در حس‌آمیزی خوب طبیعت در انسان جست. در ایران تا صحبت از معماری صخره‌ای می‌شود، دو روستای کندوان و میمند به‌عنوان نمونه‌های شاخص معرفی می‌شوند؛ اما صخره‌های دست‌کند و خانه‌ها یا پناهگاه‌هایی از سنگ، تقریبا در همه جای ایران یافت می‌شود و یکی از نمونه‌های آن در خراسان‌رضوی هم «برسلان» است. برسلان نامی کمترشنیده‌شده در معماری صخره‌ای ایران است.

 

 

 

برسلان کجاست؟

 

این غار در روستای برسلان در 40 کیلومتری جنوب شرقی قوچان ، استان خراسان رضوی قرار گرفته و از جاذبه های گردشگری این منطقه است.
مسیر مشهد به قوچان از شاهراه‌های کلیدی و تاریخی است که جسته‌گریخته رد پای تاریخ را می‌توان در آثار باستانی اطراف آن دید. نرسیده به قوچان، جاده‌ای از مسیر اصلی منحرف می‌شود و به‌سمت چپ می‌رود تا چکنه را به شهر و روستا‌هایی فراوان برساند و درنهایت به سبزوار می‌رسد.

کمی که در این جاده به‌سمت چکنه برویم، تابلو برسلان در سمت راست مسیر نمایان می‌شود. تقریبا نصف مسیری را که از جاده مشهد-قوچان آمده‌ایم، باید در مسیر فرعی جاده برویم تا به برسلان برسیم. در دل این دشت گاهی برهوت، رسیدن به روستای برسلان چنان شورانگیز است که سرسبزی‌اش سختی مسافت گذشته را از ذهن بیرون می‌کند.

درست موازی جاده مشهد به قوچان و در امتداد خطی فرضی از طرقبه، شاندیز، گلمکان، اخلمد و… به برسلان می‌رسیم. با این اوصاف، بعید نیست که در این امتداد به همان زیبایی‌ها و چشم‌انداز‌ها بربخوریم. روستای برسلان در دامنه کوه‌های محمدبیکوه و دانلو قرار گرفته است و بالطبع آب‌وهوایی خوش دارد. کلی‌تر که نگاه کنیم، شهرستان قوچان به‌واسطه ارتفاعات هزارمسجد، آلاداغ و شاه‌جهان، منطقه‌ای است کوهستانی با تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد. برسلان نیز که در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق قوچان قرار دارد، چنین آب‌وهوایی دارد که زمینه باغ‌ها و درختان بی‌شمار آن است.

 

غار‌های ارسلان

 

در فاصله یک‌کیلومتری غرب روستا فضایی صخره‌ای به چشم می‌خورد که در اصطلاح محلی‌ها «غار‌های ارسلان» نامیده می‌شود. اگر هیبت و چشم‌نوازی همین یکی شما را تا جلو ورودی و حتی داخلش بکشاند، بی‌تردید باید ادامه دهید؛ چون تقریبا به فاصله سی‌متری از اولین اثر که در دامنه کوه است، کمی بالاتر دومین و سومین فضای صخره‌ای هم دیده می‌شود.

درباره قدمت این آثار نمی‌توان به‌دقت اظهارنظر کرد، زیرا شواهدی بر استناد به دوره‌ای مشخص در آن‌ها یافت نشده است. اما باتوجه‌به پراکندگی سفال‌ها در منطقه، تاریخ تخمینی این دوره از سلجوقی تا صفوی است. معماری صخره‌ای برسلان تیر ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی ثبت شده است. در گزارش ثبت اثر آمده است: از لحاظ تشکیل معماری و متون تاریخی که واقعه حمله مغول را ثبت کرده‌اند و همچنین مقایسه با معماری صخره‌ای کلّر که در نزدیکی آن واقع شده است، می‌توان تاریخ آن را به دوره مغول نزدیک کرد.

به‌نظر می‌رسد در زمانی خاص از این مکان به‌عنوان پناهگاه استفاده می‌شده و نوعی معماری رایج در منطقه به‌ویژه در دامنه کوه‌ها بوده است که به‌مرور با برقراری امنیت به همان صورت رها شده است. دیگر اینکه در مقابل این آثار صخره‌ای و در کرانه شمالی، ویرانه‌های گله دوش‌تپه واقع شده که سفال‌هایی از دوره سلجوقی تا صفوی در آن یافت شده است؛ بنابراین نزدیکی تاریخ‌نگاری این دو فضا و ارتباط تنگاتنگ آ‌ن‌ها دور از ذهن نیست. با این تفاصیل، قرن ششم تا دهم هجری برای قدمت معماری صخره‌ای برسلان، گزینه نزدیکی به واقعیت است.

معماری غار‌ها

 

هر سه معماری صخره‌ای برسلان در دل کوه هستند و از سنگ یکپارچه تشکیل شده‌اند. جنس سنگ‌های کم‌دوام آن‌ها نیز تراشیدن سنگ را راحت کرده است. در اولین اثر از طریق یک ورودی کوچک مربع‌شکل به اتاقی تقریبا ۶ در ۳ متر می‌رسیم. سقف اتاق نیز مسطح نیست و به‌شکل طاق گهواره‌ای کنده شده است که بیشترین ارتفاع آن دو متر است. در انتهای یکی از زاویه‌های این اتاق هم حفره‌ای تقریبا یک مترمربعی ایجاد شده که احتمالا کاربری انبار داشته است. در دیوار شمالی این اتاق آخوری یکپارچه از سنگ و لبه‌دار ساخته شده که به‌نظر جدید است و در زمان ساخت اثر نبوده است.

کمی بالاتر از اثر نخست، دومین و سومین اثر درکنار هم هستند. اثر دوم با یک ورودی بزرگ‌تر به اتاقی کوچک‌تر از چیزی می‌رسد که در اثر اول موجود است. در انتهای این اتاقک طاقچه‌ای به‌عمق ۲۰ سانتی‌متر سرتاسر دیوار را دربرگرفته است. یک ورودی حفره‌مانند و کوچک نیز اتاقک دوم را به سومی متصل می‌کند. ابعاد اتاقک سوم نیز به دومی نزدیک است. در این اثر دو فرورفتگی کوچک در دو دیوار کنده شده است که احتمالا محل قرارگیری وسایل روشنایی یا پیه‌سوز بوده است.

آخوری که ذکرش رفت و اتصال کوچک دو اتاق بعدی که انسان به‌سختی از آن عبور می‌کند، این نکته را به ذهن می‌رساند که پس از متروکه‌شدن این فضا، این دو اتاق به‌عنوان آغل گوسفندان استفاده می‌شده‌اند. درکل، معماری این آثار ساده است و به‌جز دوده آتش که بیشتر فضا را سیاه کرده، رد تیشه و کلنگ سازندگان آن بر دیوار‌ها مشخص است. اهمیت تاریخی دست‌کند‌های سنگی برسلان بر ما پوشیده نیست، اما هنوز نیازمند مطالعات بسیار است تا به جایگاه مطلوبش در میان معماری‌های صخره‌ای ایران برسد .

 

منبع :https://shahraranews.ir   

 روستا برسلان

برسلان، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی ایران. روستای گردشگری برسلان در 30 کیلومتری جنوب شرق قوچان جای دارد و منطقه‌ای سرسبز و بکر است. این روستا دارای پنج شهید دلاور می‌باشد و خاستگاه موسیقی مقامی و مشاهیر بزرگی همانند حاج قربان سلیمانی را پرورش داده است. آثار تاریخی معماری صخره‌ای این روستا به ثبت آثار ملی ایران رسیده است. این آثار در در دامنه کوه‌های محمدبیکوه و دانلو قرار دارند و قدمت آن به سده ۶ تا ۱۰ قمری بازمی‌گردد.

وجود باغات فراوان و جاذبه های طبیعی مانند آبشار، غارها، باغات میوه و …، همچنین آثار تاریخی مربوط به دوره ایلخانان این روستا را از روستا های دیگر متمایز کرده است.زبان این منطقه فارسی بوده و از دو قسمت علیا و سفلی تشکیل شده است. عمده محصولات باغی این روستا گیلاس، سیب گردو، و آلبالو است.

 

 

 

 

این روستا در دهستان دوغائی قرار داشته و بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۳۹۱ نفر (۱۱۰ خانوار) بود.

 

منبع: https://fa.wikipedia.org/wiki

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “حکایتی درباره غار‌هایی که همسایه مشهد هستند

 1. Apostas esportivas, apostas eSports – Ganhe
  até X2000 jogos de aviador por dinheiro
  apostas de futebol

 2. אני מאוד ממליץ על אתר הזה כנסו עכשיו ותהנו ממגוון רחב של בחורות ברמה מאוד גבוהה. רק באתר ישראל נייט לאדי נערות ליווי

 3. מרגיע את הגוף: אם גם אתם כמו ישראלים רבים החיים באזור,
  מרגישים שהמתח ושגרת היומיום
  עולים על גדותיהם, עיסוי ארוטי בהוד השרון זה
  משהו שבהחלט יעזור להביא להקלה ולשחרור השרירים שנתפסו.
  מרגיע את הגוף: אם גם אתם כמו ישראלים רבים החיים באזור, מרגישים
  שהמתח ושגרת היומיום עולים על גדותיהם, עיסוי ארוטי בהרצליה זה משהו שבהחלט יעזור להביא להקלה ולשחרור השרירים שנתפסו.

  זה הזמן לבצע עיסוי מפנק בבית שמש , אשר ישכיח ויוריד מכם את
  הנטל של חיי השגרה. מרכז חיי לילה
  נוסף הממתין לכם בירושלים ממוקם במרכז שכונת תלפיות הסמוכה לשוק מחנה יהודה.
  הם מעידים באופן ברור על הצלחת חיי הלילה בעיר,
  על החשיבות שלה עבור תושבי מחוז הדרום ועל הדרך הארוכה שהעיר
  עברה עד שהגיעה למעמדה הנוכחי.
  התייעצות עם אנשי מקצוע: אם יש יצא לכם להסתייע
  בעבר באנשי מקצוע מתחומים מקבילים באזור, כמו
  למשל רפלקסולוגים, מעסים רפואיים ומטפלים
  אלטרנטיביים בשיטות שונות, תוכלו בהחלט לשאול אותם לגבי עיסוי ארוטי בהרצליה
  ואם הם אכן מכירים מקום כזה, סביר
  להניח שזה יהיה מקום מקצועי שייתן לכם שירות טוב.

 4. עיסוי ארוטי בצפון היא חוויה אשר
  תעיר אותך מהשגרה המשעממת ותדליק כל חלק בגוף
  שלך עד שיגיע לרפיון מושלם. עיסוי אירוטי בצפון הוא המתנה הגדולה
  ביותר שניתן להעניק לגוף שלך, בעזרת הרפיה מלאה ומקצועית כל חלק ממך
  ימצא רגיעה ואורגזמה. עיסוי מלטף שרק קמילה יודעת להעניק לך, טלפנו לברר אם
  היא זמינה עכשיו, נערת הפלא של הצפון.

  נערת ליווי תצטרף לבילוי בראש שלכם ובדרך שלכם.
  בילוי אנונימי עם נערות ליווי בירושלים, בשעות היממה 24/7.
  נערות ליווי בירושלים לביתך
  מלון או חדר של בחורות איכותיות סקסיות להגשמת
  חלום של פעם בחיים. מבחר מעסות סקסיות ומקצועיות מארחות ומתארחות לעיסויים ארוטיים, עיסויי
  טנטרה או בודי מסאג’ באזור חיפה, קריות וברחבי הצפון – פרטים באתר.

  זמינות 24/7 איכות ללא פשרות זו
  רק איזבלה, תגיע עד אליך לביתך / מלון בכל שעות היממה,
  חדשה באתר לחובבי איכות בלבד. נמצאת 24/7 ויכולה
  להגיע לביתך או לבית מלון בכל… לא ניתן להשיב על השאלה בצורה חד משמעית מאחר וישנם סוגים שונים
  של עיסויים בחיפה. השאלה היא
  האם אתם מעוניינים בעיסוי שוודי, הוליסטי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי טאנטרי או עיסוי שיהיה משולב או אולי
  עיסו תאילנדי בהשרון והסביבה ?
  במקרים כאלה מומלץ לבדוק האם יש תמונות אמיתיות של נערות הליווי
  או סרטוני וידאו.

 5. אמנם ישנם עיסויים בגבעתיים! ישנם אנשים המעדיפים להזמין עיסוי פרטי אצלם בבית/במקום
  העבודה, אליהם מגיע מעסה מקצועי שמבצע את העבודה בשטח ומגיע עם כל הציוד הנדרש.
  עם זאת, ישנו גם עיסוי לנשים הניתן
  על ידי מעסות לטובת הנשים שחשות בנוח
  יותר עם נשים. עם זאת, אתם צריכים קודם לבחור את הבחורה שההעדפות שלה תואמות למה שאתם רוצים לעשות ואז תוכלו שניכם ליהנות מהקשר האירוטי.

  הופעה בחברה עם נערה מובחרת תגרום לקנאה גברית אמיתית.
  בעת הזמנת נערה באתרנו, כל המידע נותר
  חסוי ואינו נחשף לאיש. על ידי שימוש בשירותיה של נערה ברמת גן,
  תוכלו להירגע באמת ולהקל על הלחץ.
  נערות ליווי ברמת גן צעירות והן עושות ספורט תמיד.
  נערות סקס ליווי בבת ים לעיסוי שלנו יודעות לענות
  על כל דרישה של לקוחות עניני טעם. כדאי גם לקחת
  בחשבון את האטרקטיביות של עיסוי מפנק בבת ים בדירות דיסקרטיות
  מאובזרות ומרווחות. תוכלו להזמין עיסוי מפנק בחדרה , בלחיצת כפתור אחת,
  מה שיגרום לכם למצוא את המעסה האידיאלי שלכם ואפילו
  אם אהבתם את הטיפול שהוא או היא מבצעים, להפוך את הטיפול לקבוע, לפחות
  אחת לשבוע. במחקר שנערך בשנת 1996, קבוצת מבוגרים השלימה סדרה של בעיות במתמטיקה
  מהר יותר ובדיוק רב יותר לאחר עיסוי כיסא בן 15 דקות מאשר
  קבוצת מבוגרים שנאמר לה פשוט לשבת על הכיסא ולהירגע במהלך 15 הדקות האלה.

 6. טקס בר מצווה בבית כנסת ועליה לתורה כפי שלא הכרתם !
  זמר פייטן לבר מצווה אסף שפר & תפילה חגיגית קלילה עם מתן ביטחון לילד ריקודים שמחה
  והתרגשות בבוקר שיזכר לדורי דורות.
  עיסוי מפנק בצפון בסגנון התיאלנדי יתאים מאוד למי שאין בעיה עם מגע מעט כואב ולמי שמעוניין בשחרור והרפיה מלאים.
  עיסוי מפנק בירושלים ובאזור הירושלים בכלל, מחפשים עיסוי מפנק בירושלים ?
  עיסוי אירוטי ברמת גן מפנק ומושקע להענקת
  חווית עיסוי מענגת תוכלו למצוא בפורטל סקס
  אדיר בעמוד הבא, אז להנאתכם מחכים ?
  ניתן לרכוש און-ליין חבילות נופש ברמת
  הגולן הכוללות בריכות פרטיות, צימרים
  עם בריכות משותפות, סוויטות עם עיסוי זוגי ועוד.
  אז בואו להתפנק עם מגוון חבילות ספא בירושלים הכוללות גם ספא עם
  לינה, ספא עם חדר פרטי, ספא לזוג עם עיסוי ואמבט שמנים ועוד.
  הפוסט לילקה ספא בוטיק הופיע לראשונה ב-אייספא: ספא, מסאז, עיסוי.
  היכנס ומצא המלצות גולשים, חוות דעת ומידע מקצועי אודות
  עיסוי וטיפול ספא בשרון. מחפש עיסוי מקצועי ברחובות?
  מכאן, אנו למדים כי עיסוי אינו
  רק בילוי של שעה עם מומחה/ית במגע
  אם אתם גברים הגרים באזור חולון, מומלץ להזמין עיסוי מגבר לגבר בחולון.

  רבים מהמבקרים מגיעים מהסיבה שזהו פתרון נעים ואיכותי
  שכיף לבלות בו עם החברה. החברה מתמחה ביבוא,
  שיווק, הפצה, ומכירה של מזון וציוד לכל בעלי החיים ובפרט לכלבים וחתולים.

 7. מרגוע לנפש: מעבר ליתרונות הפיזיים המובהקים, שווה לדעת שלעשות עיסוי ארוטי בירושלים
  זאת גם דרך נפלאה ובטוחה להרגיע את הנפש
  שגם היא מתעייפת ונשחק בשגרה. מרגוע לנפש:
  מעבר ליתרונות הפיזיים המובהקים, שווה לדעת שלעשות
  עיסוי ארוטי בהרצליה זאת גם
  דרך נפלאה ובטוחה להרגיע את
  הנפש שגם היא מתעייפת ונשחק בשגרה.

  עיסוי קלאסי בהרצליה באזורים, תשומת לב רבה יותר מוקדשת לחלקים מסוימים בגוף (למשל ישבן,
  גב, אזור צווארון). דיסקרטיות מלאה.
  דירה מדהימה, אזור שקט וחבוי, אבזור
  מפנק ביותר והכי חשוב? נכון לכתיבת שורות אלו, לפי נתוני אתר ספייסנטר, המרכז חדרי ישיבות להשכרה בכל הארץ
  וכן חללי עבודה משותפים, קיימים למעלה מ-15 חדרי ישיבות ברחבי ירושלים, בעלי
  גדלים שונים ורמות אבזור שונות, כאשר בכל חודש נפתחים עוד ועוד חדרים נוספים.
  אבזור מלא? אלו הן רק חלק מהתיאורים אודות נראות הדירה
  שיכולה לעורר בכם רגשות שלעיתים
  נדמה כי שכחתם. בכל הזמנה של מסאג’ בקרית שמונה עד הבית, צוות המטפלים יגיעו אליכם עם מיטת טיפולים, מוזיקה, שמנים וכל הדרוש על מנת שהעיסוי שלכם יהיה לא פחות ממושלם!

 8. דיאנה היא צעירה פצצה אמיתית קטנה עם… אם אתה אוהב צעירות קלילות ומצחיקות דיאנה…
  נערות ליווי צעירות בכל הארץ לעיסוי לוהט ומלא תשוקה.
  היתרונות שלו באים לידי ביטוי במיקום נוח, באפשרות לשלב
  בין הבילוי עם נערות ליווי לבין
  אטרקציות נוספות ובפינוקים שמגיעים מחדר האוכל, מדלפק הקבלה ומהלובי.
  לצד ההטבה הפיסית שבעקבות המגע, כוחו של המגע בא לידי ביטוי גם ביכולת שלו להטיב
  ברמה המנטלית. עם זאת, חשוב לציין שחדרים לפי שעה מאובזרים היום ברמה לא פחות גבוהה מאשר בתי מלון וכוללים מגוון
  אלמנטים שקיימים אף בבתי מלון.
  טאשה היא מאמי ברמה עולמית, קטנה עם… את אוהבת סקס עם כמה גברים?
  היא מטופחת ואסתטית, היא רעננה ומריחה טוב,
  היא איכותית מבחינת החומר
  האנושי שלה, וכן, חשוב לא פחות- היא חולה על סקס.

  אתה משלם על סקס עם בחורה שהיא לא רק כוסית אלא גם עובדת כמו שצריך.
  דירה דיסקרטית כאמור זהו ״דירת מבטחים״ בה תוכל להיפגש
  עם מטפלות האהובות עליך, הרצויה לך,
  זאת שנמצאת בדירה דיסקרטית בקריות ובכלל,
  זאת דירה בה המעסה האירוטית מתגוררת או בה היא עובדת.
  כל אורח בוחר איך לבלות בדירה
  דיסקרטית ואת מי להזמין אליה.
  מצד שני, חדרים לפי שעה תמיד נותנים פתרון ספונטני למי שרוצה להזמין נערת ליווי בחולון או בערים אחרות
  בארץ.

 9. עיסוי שוודי בנתניה/השרון – העיסוי הקלאסי בנתניה/השרון המוכר והאהוב
  שרוב הגברים בוחרים בו, הן מבחינת חוסר
  ידיעה והכרה בעיסויים אחרים והן מבחינת הצורך שלכם בעיסוי מפנק, לכיף בלבד.
  משום שמדובר בחוויה בריאה, יש להשתדל לא להיות במתח ואפילו לתכנן את
  הכול כך שתוכלו להגיע גם לפני הזמן לעיסוי מפנק
  בהשרון והסביבה , אם מדובר בעיסוי המתבצע בקליניקה בהשרון והסביבה של המעסה.
  צלילים מענגים של צליה וריח נפלא עוטפים את המטבח.

  סיבה שנייה היא שאתם לא צריכים לצאת מהבית, אתם
  יכולים להזמין את העיסוי עד אליכם
  וזה כבר דבר יותר נוח. כמו שאמרנו,
  בתוך דירות דיסקרטיות ניתן לבחור את הבחורה שתגיע
  אליכם. המעסה המקצועי מטעם המכון יגיע עד
  אליכם עם מיטת מסאז’ נפתחת, שמנים וכל הציוד הנדרש לביצוע המסאז’ ברמה הגבוהה ביותר גם בתנאי
  שטח או בתוך בית ולא במתחם הספא.
  עיסוי לכל הגוף עם שמנים ארומטים ומוזיקה באווירה מיוחדת.
  כאשר עושים עיסוי אינטימי הכולל מגע של איברי
  הגוף, שמנים בריחות אירוטים ולפעמים
  גם מגע מיני קרוב מאוד הכולל לבוש מינימלי של המעסה בתוך דירה דיסקרטית, נוצרת
  קרבה אינטימית בין המעסה למתארח.

  עיסוי הוא דרך הרפיה של הגוף והשרירים בעזרת מגע.
  המעסות בתוך דירות דיסקרטיות בעפולה אינן מעסות רפואיות,
  מדובר בבחורות יפות לפי בחירה שלכם
  ולמה שאתם נמשכים שיודעות איך להביא אתכם למצב
  של רגיעה בעזרת מגע מיני נעים.

 10. חלקם עובדים באזור הצפון, לכן אלה יהיו יותר
  רלוונטיים עבורכם. לבד באזור המרכז ?

  אין מה לעשות, אבל, כאשר זה נוגע למראה חיצוני, לכל אחד
  יש את הטעם האישי שלו ואת הנשים אליו הוא יימשך יותר כמו גם את אלו אליהן הוא ימשך פחות.
  החברה נותנת מענה מיידי במקרים של
  תקלות ברכב ובמצבי חירום במהלך הנסיעה,
  ומהווה מוקד אליו ניתן להתקשר במצבי חירום בכל עת.
  במקרים כאלה כדאי לעדכן את בעל
  המקום מראש ולהשתמש בשירותי האתר על מנת לחסוך זמן וכסף.

  לאומניט יש את כל התשובות כאן ועכשיו.

  שירותי אינסטלציה וביובית יש מספר מקרים בהם יהיה לאדם צורך לפנות אל אינסטלטור בחולון בשביל להזמין שירות.
  נגיעה אחת, אשר תשנה את הרגשתו מן הקצה אל הקצה.
  כל גבר מכיר את הסיטואציה שבה הוא רואה בחורה והוא מת להכיר אותה ולצאת
  איתה. שתי בחורות בנות 27 מזמינות אותך לפינוק ברמת גן
  בחורה שטנית שופעת ובחורה גינגית עם… ישנה אפשרות
  לבלות עם שתי לסביות שמענגות בו זמנית גם אותך וגם
  אחת את השנייה. אנו במשפחת Clean Joy שמחים לתת את השירות הטוב ביותר.

 11. ישנם אנשים שמקבלים עיסויים למטרות פינוק וכייף בביתם ולפעמים מגיעים לדירה דיסקרטית באשקלון אך גם ישנם אנשים המבקשים
  לעבור עיסוי בדרום בעקבות כאב מסוים.

  דמיינו לעצמכם דירה דיסקרטית
  בטבריה מעוצבת ומושקעת, עם מספר בחורות חטובות ויפות,שכל מה שהן רוצות זה רק לספק אתכם.אבל למה לדמיין, שאפשר להגשים.
  הגליל הקורן – קומפלקס יוקרתי הכולל 2
  סוויטות כאשר לכל אחת מתחם פרטי עם בריכה, גקוזי,
  משחקי שולחן, מדשאות, פינות ישיבה ועוד..
  סוויטת רימון בוטיק – סוויטה יוקרתית היושבת על מתחם
  גדול המתאים הן לנופש והן למסיבות- במקום בריכה, גקוזי ספא מקורה, מדשאות, פינות ישיבה, סלון
  עם מטבח מאובזר ועוד.. אהבה במושבה – סוויטות מרהיבות
  עם כל הפינוקים במקום אחד- אהבה במושבה-
  ארוחות שף, גקוזי מפנק, בריכה צלולה, סדנאות אוכל,
  עיסויים ברמה גבוהה ועוד.. כאשר למשל אתם נוסעים לנופש באיזה צימר מפנק, או בית מלון, תמיד
  תחשבו ישר על הפינוק של עצמכם ותזמינו עיסוי מפנק, כי אם כבר אז כבר.

  עיסוי שוודי בחיפה והסביבה – העיסוי הקלאסי בחיפה והסביבה
  המוכר והאהוב שרוב הגברים בוחרים בו, הן מבחינת חוסר
  ידיעה והכרה בעיסויים אחרים והן מבחינת הצורך שלכם בעיסוי מפנק,
  לכיף בלבד.

 12. אנשים רבים שמתכוננים לערוך מסיבת רווקים, לעיתים עושים טעות ובוחרים חשפניות
  באופן אקראי. אנשים רבים שמתכוננים לערוך מסיבת רווקים, לעיתים עושים טעות ובוחרים וילה
  באופן אקראי. מרגיע את הגוף: אם גם אתם כמו ישראלים רבים החיים
  באזור, מרגישים שהמתח ושגרת היומיום עולים על גדותיהם,
  עיסוי ארוטי בירושלים זה משהו שבהחלט יעזור
  להביא להקלה ולשחרור השרירים שנתפסו.
  עיסוי משפיע לטובה על זרימת הדם שלנו זרימת דם תקינה
  חשובה לגופנו ועיסוי מקצועי, אשר
  יהיה בו תנועות קצובות ולחץ אשר יפעיל המעסה,
  יגביר את זרימת הדם, כך שאין מדובר רק בנושא של עיסוי מפנק כי אם במשמעות
  הבריאותית. נערי הליווי של “דודו ספא”
  – כי אם אתם מחפשים פלייבוי,
  זה הזמן למצוא אותו. כי “דודו ספא”
  עושה הכל כדי לגרום לכן להיות מאושרות.
  בואו והכירו את הוילות של “דודו ספא” – וילות ברמה עולמית,במחירים נוחים שלא קיימות בשום
  מקום אחר. הן נשים מדהימות, בעלות עדינות ורכות שלא
  תמצאו בשום מקום אחר. בואו והכירו
  את החשפניות של “דודו ספא” – חשפניות ברמה עולמית, שלא קיימות בשום מקום אחר.
  בישוב מבחר אתרי ספא יוקרתיים, בהחלט שווי ביקור.

 13. ישנם אנשים שמקבלים עיסויים למטרות פינוק וכייף בביתם
  ולפעמים מגיעים לדירה דיסקרטית בנתניה אך גם ישנם אנשים המבקשים
  לעבור עיסוי במרכז בעקבות כאב
  מסוים. ישנם אנשים שמקבלים עיסויים למטרות פינוק וכייף בביתם ולפעמים מגיעים לדירה
  דיסקרטית בראש העין אך גם ישנם
  אנשים המבקשים לעבור עיסוי במרכז בעקבות כאב מסוים.
  מי שמחפש עיסויים מפנקים בראש העין המשלבים פינוק וייחודיות ללא ספק צריך לבחור או לפחות לנסות פעם אחת עיסוי אבנים
  חמות. עיסוי בראש העין אמנם לא לא פותר את כל הבעיות, אך הוא בהחלט מכניס אתכם לשלווה פנימית ולרוגע פנימי.
  דירות דיסקרטיות באשקלון הן המקום
  היחידי בו תוכלו להגיע ולבלות
  בילוי אינטימי עם כל בת זוג או
  פרטנר מזדמן. זו המומחיות שלה. היא
  יודעת לעבוד עם הגוף הנהדר והמגרה שיש לה.

  במהלך העיסוי המפנק, המעסה מניע ומותח
  את הגוף לפי מקצב של תנועות ספציפיות,
  בעיקר על משטח מיוחד או על רצפה. מאידך, חשוב לדבר על פרטיות, על הכלל
  הזה שלעיתים לא מגשים את עצמו. חשוב לציין,
  אין מדובר כאן בשירותי מין והאתר הספציפי הזה
  פועל אך ורק על פי חוק וללא קשר למין.
  בתחום העיסויים נכלל גם עיסוי
  ארוטי שהוא “לשון נקייה” למתן שירותי מין.
  אנחנו מפרסמים אך ורק נערות
  בצפון ולא שירותי ליווי בתל אביב, אילת וכדומה.

 14. 2 חברות חדשות בירושלים, לזמן מוגבל, מזמינות אותך לעיסוי איכותי, מרגיע,
  משחרר, באווירה רגועה וקסומה.

  פשוט בילוי איכותי, אינטימי ומרגש –
  אבל קצר ולא יקר. בילוי זה יכול להיות ייחודי מאוד
  והוא יכול לאפשר לנו למלא את המצברים שלנו בכוחות מחודשים.

  נערות ליווי בחולון, זו באמת יכולה להיות האופציה עבורך לשנות את החיים מהקצה אל הקצה,
  בילוי אחד, שעה אחת ואתה מתמכר לדבר הטוב ביותר כאן ועכשיו.
  נערות ליווי אירופאית ברמה ממש גבוהה.
  לילך ישראלית בת 21 ברמה ממש גבוהה לביתך מלון.
  אני אגיע לביתך או לבית מלון בכל שעה שתבחר לעיסוי מפנק ברמה גבוהה.
  אנשים שרוצים ליהנות יחד ממקום אשר מציע להם תנאים נוחים
  למטרה זו, ומאידך מקום ששומר על דיסקרטיות ברמה גבוהה.
  כמו למשל דירות דיסקרטיות
  בעפולה, או בטבריה, שם תמצאו מארחות דיסקרטיות מפנקות
  ויפות לא פחות מאלו שתפגשו בחיפה והקריות.
  כאן תמצאו דירות דיסקרטיות בכל איזור
  חיפה והצפון עם מארחות סקסיות וחמות לאירוח לוהט באוירה מיוחדת ואינטימית בדירה דיסקרטית כמו
  שיש רק בצפון הארץ. אז היום,
  כל פעם שיש לי מצב עם בחורה, אני מביא אותה לצימרים הקבועים שלי – כמעט תמיד
  יש חדר שזמין עבורי באופן ספונטני, ואם לא, אני מושך זמן של
  שעה או שעתיים, עד שהחדר מתפנה – זה בדרך כלל
  לא לוקח יותר מהזמן הזה.

 15. המכון פתח לאחרונה את שעריו בפני
  תושבי פרדס חנה וכרכור, עם 4 קליניקות עמיתות פעילות ובטיפולם
  המסור של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים מומחים.
  העיסוי המוכר לרוב האנשים הוא אותו עיסוי בחולון מהנה שניתן לאנשים במרכז הבריאות של בתי מלון או על ידי קליניקות פרטיות של עיסוי אירוטי בפתח תקווה בחולון ובערים נוספות בישראל.
  טיפולי עיסוי אירוטי מבוססים על אינטראקציה
  צמודה בין המעסה לבין המטופל. מעבר לכך, שירותי האתר מתאמים להזמנת עיסוי אירוטי בירושלים לאחד החדרים בבתי המלון
  המפוארים של העיר. דרך האתר תוכלו להזמין עיסוי בקליניקה
  או אפילו עיסוי עד הבית. בקליניקה שלי יש ספא פרטי בשילוב
  של אבנים חמות עם סאונה פינית יבשה ובריכת זרמים לבעיות גב.

  סוגי עיסויים בחיפה עיסוי מפנק,עיסוי פנים,משולב,
  עיסוי אלטרנטיבי,טנטרי,אבנים חמות.
  אם מחפשים היטב, אפשר למצוא גם מכוני עיסוי טובים בקריות.

  איזה עיסוי אתם מחפשים בדיוק – חיפה היא עיר גדולה,
  ולכן קיימים בה לא מעט מכוני עיסוי.

  עיסוי אירוטי בחולון מתאפיין ברמה גבוהה של
  מקצועיות. תושבי ירושלים יכולים להשתמש בשירותי אתר האינטרנט כדי להתפנק עם עיסוי
  אירוטי קרוב לבית. ובימינו, בעידן
  האינטרנט הרבה יותר פשוט לעשות זאת.
  דירות דיסקרטיות בקריות מחפשים שני סוגי קהלי יעד, ישנם אנשים המחפשים דירות דיסקרטיות בהן הם יוכלו לעשות
  אהבה עם המאהבת שלהם, שזהו די נפוץ בעידן המודרני.

 16. דירות דיסקרטיות ברמת גן יכולה להיות סוגיה לא פשוטה בעבור
  רבים מכם. עיסוי תאילנדי ברמת הגולן
  עיסוי נפוץ נוסף שבו המעסה משתמש בכובד גופו לבצע לחיצות שמטרתן לשחרר את השרירים של המטופל.

  העיסוי המפנק כולל תנועה של אבנים
  אלו במהלך העיסוי, תוך שימוש בטכניקות המתקשרות לעיסוי השוודי הקלאסי ולרבות ליטופים, לישות, ביצוע תנועות מעגליות, לחיצות ועוד.

  בנוסף, אנשים הסובלים מדלקת פרקים אוטואימונית עשויים ליהנות מיתרונות העיסוי
  המפנק, על ידי שימוש בלחץ וחום
  במהלך המסאז’ במטרה להקל על כאבים
  ונוקשות באזורים ספציפיים. מה קורה במהלך עיסוי
  אבנים חמות באשקלון ? במהלך עיסוי
  אבנים חמות המעסה מניח אבנים חלקות, שטוחות וחמות על אזורים ספציפיים לאורך הגוף.

  מה שבטוח הוא שצוות המקום יעשה הכל על מנת שתצאו מרוצים, על מנת שתשכרו את החוויה הזו
  עוד הרבה זמן. יום הולדת זוגי או עם עוד מוזמנים?

  התייעצות בפורומים: תהיו בטוחים שממש
  כמוכם, עוד רבים חיפשו בעבר עיסוי ארוטי באשקלון ועוד רבים יחפשו
  זאת בעתיד. התייעצות עם אנשי מקצוע: אם יש יצא לכם להסתייע בעבר באנשי מקצוע מתחומים מקבילים
  באזור, כמו למשל רפלקסולוגים, מעסים רפואיים ומטפלים אלטרנטיביים בשיטות שונות,
  תוכלו בהחלט לשאול אותם לגבי עיסוי ארוטי באשקלון ואם הם אכן מכירים מקום כזה, סביר להניח
  שזה יהיה מקום מקצועי שייתן לכם שירות טוב.
  אז הנה הפתרון. אם אתם מחפש משהו מיוחד, ספא זוגי באשקלון יכול להיות בדיוק מה
  שאתה מחפש.

 17. באתר Spacez תוכלו לחפש בין מאות קליניקות להשכרה
  בקלות ובמהירות ולסנן תוצאות לפי מחירים, דירוגים, חוות דעת, מיקומים, כמות אנשים, שירותים במתחם ועוד..
  אם בא לכם לצאת לנופש יוקרתי ואיכותי
  בראשון לציון, בין א זה לכמה שעות בודדות של פינוק ספא, או ללילה שלם בחבילת ספא עם לינה, תוכלו למצוא את כל החבילות וכל האופציות השונות באתר ספא פלוס שמצא בשבילכם את כל אתרי ספא בראשון לציון
  המומלצים והאיכותיים ביותר. המקום הנו מתחם כושר, בריאות
  ופנאי, אשר תחת קורת גג אחת מרכז מגוון שירותים איכותיים להנאת האורחים, כך שלמשך כמה שעות בילוי במקום תוכלו ליהנות
  גם מאימון בחדר הכושר הגדול והמקצועי, גם מעיסוי ספא מפנק,
  גם מטיפול אסתטיקה ואף מארוחה עשירה בספא קפה הממוקם במתחם!

  העיצוב המרהיב, הספא מפנק, השירות מוקפד – כל אלו נמצאים
  כאן בשבילכם בספא הולמס
  פלייס ראשון לציון כדי שתרגישו
  טוב עם עצמכם! הקטלוג הפתוח של האתר מכיל את המבחר הגדול ביותר של דוגמניות ונערות עם
  מראה של דגמים איתם תוכלו להיפגש ולהזמין שירותי ליווי בישראל במחיר
  טוב. האתר מציע חדרים לפי שעה בחולון,
  חדרים לפי שעה במרכז, חדרים לפי שעה
  בבת ים וחדרים לפי שעה בראשון לציון.
  חולון מציע שפע של שפע: צימרים,
  חדרים להשכרה לפי שעה בחולון, לופטים למסיבות, לילה רומנטי – כל מה שקשור ושיכול לשמח אנשים.

 18. קליניקה לעיסוי מקצועי ואיכותי בהרצליה.

  עד היום היה לכם קל לתרץ את העובדה כי אתם לא
  מפנים זמן לעיסוי רק מאחר ואתם עובדים
  מאד קשה? ישנם לקוחות רבים שמבקרים בדירה דיסקרטית בחיפה בשביל הבלוי אנחנו
  , מבטיחים כי לנערות יש חוש הומור מפותח ואופי
  מדהים שלא תרצו לעזוב . שתי ילדות יפות – אחד אירופים ואחד ישראלי, יש
  טיפול מיוחד עבור הגוף. איך היא מניעה את הגוף שלה בשבילך?
  מטרתנו שתמצא את העיסוי הרטוב
  שלך . לכן העיסוי במרכז שלנו מבוצע על
  ידי מומחים מקצועיים בעלי תעודה המעניקה
  את הזכות לעסוק בפעילות מסוג
  זה. זהו הזמן לעצור ולהירגע ולהתחיל לחשוב על הבילויים שלכם.
  בשורה התחתונה, בזכות האינטרנט, ניתן לגלות
  שיש לא מעט נערות ליווי בחיפה והסביבה ומכיוון שהיצע האפשרויות
  הינו רחב, כל אחד יוכל לבחור מתוך האפשרויות את אותה נערת ליווי אשר תענה על מלוא דרישותיו וצרכיו – כך שלצד המיקום הגיאוגרפי, כדאי להכניס
  פרמטרים נוספים אשר יכולים להיות בעלי חשיבות והשפעה על הבחירה כמו: עלות השירות, זמינות ונתונים שונים אשר נוגעים לבחורה עצמה.
  זה גורם לכל החוויה להיות אפילו עוד יותר מרגשת וכך אתם יכולים להיות בטוחים שיש תמורה מושלמת להשקעה שלכם ושאתם עומדים לממש את הפנטזיות שלכם עם
  אישה יפהפייה, מושכת ומנוסה.

 19. מתמחים בכל עבודות העץ השונות :
  פרגולות, דקים, גדרות עץ לגינה,
  בתי עץ, מעקות עץ ואדניות עץ להשלמת
  עיצוב הבית והגינה. מתרגמת בעלת ניסיון של מעל עשר שנים בתרגום מעברית לאנגלית ועריכה לשונית באנגלית של מגוון תחומים וסוגי
  עבודות ומסמכים. חברת שייט באילת מציעה לנופשים באילת מגוון אפשרויות לשייט כייפי ביאכטה מפרשית עד 10 מפליגים.
  מועדון יאכטות ובית ספר לשייט המוביל באילת.
  אם בא לך סקס מטורף ממש עכשיו, ואתה נופש באילת או אולי אפילו מתגורר באילת, אתה צריך נערת
  ליווי באילת,זמינה, איכותית ומקצועית!

  קורס סקיפרים הכי איכותי באילת.
  אתר הכרויות איכותי לציבור הדתי והמסורתי, המאפשר למצוא אהבה בקלות.

  הצוות שלנו מורכב ממעצבים ואמנים מלאים בכישרון, אהבה וניסיון.

  דירות דיסקרטיות בקריות. אזור הקריות מורכב מכמה אזורים שונים הנושקים לעיר
  חיפה ונחשב למחוז הצפון. הערים היחידות באיזור הצפון בהם ניתן למצוא ריכוז
  של שירותים אלו הן הקריות (אוסף
  ערים המהוות כרך גדול) וחיפה בלבד.
  דירות דיסקרטיות בפורטל בננה נמצאים תחת קטגוריה נפרדת ובחלוקה לפי ערים ואזורים על מנת להקל לכם את החיפוש כך
  שישלימו לכם את החוויה ויגשימו לכם את הפנטזיה שחלמתם עליה, כאן תוכלו למצוא מגוון מטורף של נערות יפיפיות
  אשר יגשימו עבורכם כל משאלה בתנאים מדהימים.

 20. Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

 21. המציע טיפול עמוק בשרירים תפוסים, כאבי צוואר וגב ובעוד נקודות כואבות
  בגוף. טיפול באמצעות עיסוי מפנק בירושלים הוא זה שיחזיר את גופך לאיזון וכן גם הנפש תהיה מאוזנת יותר.
  באמצעות המגע המקצועי של המעסה, ניתן יהיה להרגיש את
  האזורים התפוסים ולשחרר אותם באמצעות עיסוי או באמצעות לחיצות או
  עיסוי עמוק יותר באמצעות שמנים אתריים בעלי ריח נעים
  ויתרונות בריאותיים ומרפאים.
  העיסוי הצרפתי מאוד נעים למטופל .
  מעבר לכך, מאחר ומדובר על עיסוי מפנק בירושלים המבוסס על מגע
  של המעסה על גופכם, נעים יותר לדעת כי אתם
  נקיים. גם מבוגרים מחפשים חוויה משחררת ומענגת,
  לא מעט גברים מחפשים מגע נשי או חברה
  נשית, לערב מפנק שתזכרו
  להרבה זמן. חלקנו אוהבים מאוד מגע קרוב,
  צמוד והרבה. אזור הגליל המערבי, ונהריה בתוכו כמובן,
  התפתח מאוד בשנים האחרונות עקב מעבר תושבים אליו וכניסתו למפת התיירות של תושבי ישראל.
  בלוח הקליניקות תוכלו לחפש לפי
  אזור גיאוגרפי חלל שיתאים בצורה הטובה ביותר למרחב הטיפולי שתרצו
  לייצר.

 22. Qxshlm گفت:

  buy avodart pill order flomax online cheap buy zofran online cheap

 23. Grctpd گفت:

  spironolactone generic fluconazole oral order diflucan 200mg generic

 24. Lbbtrz گفت:

  ampicillin 250mg uk buy trimethoprim pills erythromycin 250mg for sale

 25. Wgbtdv گفت:

  buy fildena 50mg generic order nolvadex for sale buy methocarbamol pills

 26. Jxaqsp گفت:

  fildena cost careprost pill buy robaxin 500mg sale

 27. What’s up, I desire to subscribe for this web site to get most recent updates, therefore
  where can i do it please assist.

 28. Rtcbfh گفت:

  order sildenafil 50mg sale tamoxifen cheap purchase methocarbamol sale

 29. סוכנות ליווי תל אביב . מסאג’ מפנק בבאר
  שבע כל האזורים חיפה והסביבה הרצליה חדרה
  תל אביב חולון בת ים ירושלים ראשון לציון רחובות
  גבעתיים אשדוד / אשקלון רמת גן ופתח תקווה
  באר שבע רמת הגולן … דירות דיסקרטיות נמצאות
  בקרבת מקומות הבילוי, המועדונים וחופי הים הפופולאריים של בת ים.
  אל תחכו לחופשה השנתית שמגיעה פעם בשנה, כי אם תחכו
  אז גם דירות דיסקרטיות בקריות שם זה לא יקרה.
  בכל מקרה, בסופו של דבר, החלטתי
  שאני אזמין את אותה נערת ליווי אל
  אחד מאותם חדרים לפי שעה – אומנם זה יהיה כרוך בעלות כספית נוספת, אבל בסופו
  של דבר, בשביל פעם אחת ובשביל הגשמת פנטזיה
  זה משתלם. אל תהסס ובזמן עכשיו נערת ליווי לערב של
  תאוות בשרים, תשוקה ושיכרון חושים.
  בוודאי תמצאו עבורכם נערות ליווי בחיפה או בקריות המשתמש בתמונות אמיתיות ואפילו
  בסרטונים המוצגים באתר. ספא פלוס
  קיבץ עבורכם את כל אתרי הספא של העיר פתח תקווה וסידר לכם את הכל תחת קורת גג אחת, כאן בעמוד, בכדי שלא
  תצטרכו לחפש ולחפש. דירות דיסקרטיות בנהריה מפוזרות
  בכל רחבי העיר והצפון. שלא יהיה לכם ספק או כל מיני סטיגמות לא נכונות לגבי דירות דיסקרטיות בפתח תקווה.

  Visit my blog post; https://russian-playmates.com/region/Discreet-apartments-in-Tiberias.php

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *