اخبار گردشگری مشهد, تفرجگاه, جاذبه های مشهد

رستوران معلق مشهد

Untitled 4 min12

از آنجا که مشهد به یک قطب گردشگری در کشور تبدیل شده است و مسافرین زیادی از نقاط دور و نزدیک و حتی کشورهای خارجی به این شهر می‌آیند، در پیشرفت امکانات رفاهی و تفریحی رشد چشمگیری داشته است.

رستوران معلق مشهد یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر مشهد است .که جزو بهترین رستوران‌های مشهد محسوب می‌شود.

این رستوران اولین رستوران معلق و هوایی است که در ایران و همچنین در خاور میانه ساخته شد.

این نوع رستوران اولین بار در کشور بلژیک ساخته شد.
اکنون حدود چهل کشور عربی و اروپایی دارای رستوران هوایی ( که پدیده ای جذاب برای جذب بیشتر گردشگر است)هستند.

 

Untitled 1 min13

 

در تمام کشورهایی که دارای این نوع رستوران هستند رستوران های معلق به وسیله جرثقیل بلند می شود اما رستوران معلق مشهد تنها رستوران هوایی جهان است که روی سازه ای که وظیفه بلند کردن رستوران را دارد نصب شده است.

یکی دیگر از نقاط تمایز این رستوران با دیگر رستوران های هوایی در سایر کشورها امکان استفاده از رستوران معلق مشهد در تمام فصول است.

در این رستوران هوایی سی و چهار وسیله گرمایشی وجود دارد که امکان استفاده از رستوران را حتی درسردترین روزهای سال ایجاد می کند.

جالب است بدانید که این رستوران، مجهز ترین، بزرگ ترین و مرتفع ترین رستوران معلق در دنیاست.

رستوران معلق مشهد تا ارتفاع 40 متری بالا میرود و نه تن وزن دارد و ظرفیتی 28 نفره دارد که شامل 7 میز 4 نفره است. در این رستوران 10 خدمه و گارسون نیز به میهمانان رسیدگی می‌کنند. هزینه طراحی و ساخت این رستوران حدود 20 میلیارد بوده که درآن تمام تمهیدات لازم برای امنیت و استحکام در نظرگرفته شده است. همچنین در رستوران معلق مشهد از سیستم گرمایش خاصی استفاده شده است که متناسب با آب و هوای منطقه از هوایی مطبوع بهره ببرید و در یک هوای مناسب غذای خود را میل نمایید. در این رستوران هوایی هر سه وعده صبحانه و ناهار و شام سرو می شود.

 

Untitled 6 min10

شاید برای اولین بار باشد منوی غذا رستوران را در ارتفاع 40 متری از زمین در حالیکه معلق هستید دریافت میکنید. تجربه ی ورود به رستوران معلق احتمالا برایتان اینگونه است که حواس و تمرکز شما را از روی غذا ، معطوف به جاذبه های دیگر این رستوران میکند و شما سعی میکنید از لحظه به لحظه ی بودن در رستوران خارق العاده و خاص در مشهد لذت ببرید.

همچنین منظره زیبای این رستوران و پخش موسیقی زیبا از دیگر مزایای این رستوران است که غذا خوردن در آن را لذت بخش می‌کند. تصور کنید در ارتفاع 40 متری به موسیقی دلنوازی گوش کنید، منظره زیبا و دیدنی دهکده شاندیز را تماشا کنید و غذای مورد علاقه خود را میل نمایید، هیجان و تجربه ای توصیف نشدنی است! همه حاضران در رستوران معلق بیمه می شوند.

پذیرایی هر وعده حدود یک ساعت طول می کشد . در این رستوران هوایی فری با ظرفیت گرم کردن چهل غذا قرار دارد.

رستوران معلق مشهد در دهکده شاندیز در سال هزار و سیصد و نود و شش به عنوان پدیده گردشگری سال افتتاح شد.

 

 

رستوران معلق

 

در این مجموعه در کنار رستوران می توانید از بانجی جامپینگ نیز لذت ببرید.

آدرس رستوران معلق مشهد:

استان خراسان رضوی، مشهد، کیلومتر ده جاده شاندیز ، دهکده شاندیز

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *