اخبار گردشگری مشهد

دومین پویش اهدای خون در خراسان رضوی

پویش

پویش اهدای خون برای دومین مرتبه توسط دانشجویان خراسان رضوی در حال اجرا می باشد.

سرپرست اداره کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: ۱۵۸ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان در پویش اهدای خون دانشجویان مشارکت و نسبت به اهدای خون خود اقدام کردند.

دکتر حمید رضا اسلامی با بیان اینکه پویش اهدای خون دانشجویان از ۱۳ الی ۱۸اجرای دومین پویش دانشجویی اهدای خون در خراسان رضوی آذر ماه در سطح استان به اجرا در آمد افزود: در قالب این برنامه ۱۴۰ دانشجوی پسر و ۱۸ دانشجوی دختر با اهدای خون خود در بهبود و حیات دوباره بیماران نیازمند مشارکت نمودند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۵۳ درصد از اهدا کنندگان خون در خراسان رضوی مستمر هستند و این در حالی است که بیشتر اهدا کنندگان خون در محدوده سنی ۳۳ تا ۳۷ سال قرار دارند لذا دانشجویان می‌توانند از طریق برگزاری چنین پویش‌هایی با فرهنگ اهدای خون آشنا شده و در افزایش مشارکت جوانان برای اهدای خون کمک کنند.

سرپرست اداره کل انتقال خون خراسان رضوی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۳ هزار داوطلب اهدای خون به پایگاه‌های اهدای خون استان خراسان رضوی مراجعه کرده‌اند که بیش از ۹۳ هزار نفر از آنان شرایط لازم را داشته و موفق به اهدای خون شده‌اند.

دکتر اسلامی افزود: خون سالم نیاز ضروری برای تمام افراد به‌ویژه بیماران محسوب می‌شود و مصدومان حوادث ترافیکی، مادران باردار و بیماران تالاسمی، هموفیلی و سرطانی نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌های خونی سالم دارند.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *