سوغات مشهد, مجله سوغات

درباره انواع تسبیح چه می دانید؟

tasbih dorost min

انواع تسبیح بسیار متنوع و متفاوت می باشد که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند در ادامه درباره انواع تسبیح و ویژگی هر کدام بیشتر توضیح خواهیم داد.

تسبیح جز ثابت جا نماز های هر مسلمانی می باشد. همه ما طرح ها و رنگ های مختلفی از انواع تسبیح به چشم دیده ایم. اما آیا تا به حال به جنس آن ها، رنگ بندی، تعداد دانه ها و … توجه نموده اید؟ در ادامه قصد داریم تا درباره انواع تسبیح بیش از پیش بدانیم.

 

انواع تسبیح بر اساس تعداد دانه ها

همه ما از مادربزرگ ها و یا پدر بزرگ هایمان ذکر گفتن با تسبیح را یاد گرفته ایم. اما جالب است بدانید که تعداد دانه های تسبیح می تواند به نوع ذکر شما نیز مرتبط باشد. انواع تسبیح بر اساس تعداد دانه به قرار زیر می باشد:

 

1_ تسبیح معمولی: این تسبیح 99 دانه می باشد یعنی سه تا دسته ی 33 تایی از دانه های تسبیح که از یک دیگر به کمک مهره ای کوچک تر جدا شده اند. تسبیح معمولی اغلب بیشتر در خانه ها و یا مساجد به چشم می خورد.

 

2_ تسبیح اصلی: اگر تسبیحات خانم فاطمه زهرا را همیشه بر زبان دارید بهتر است تا از تسبیح اصلی که در آن تنها 33 مهره به بند کشیده شده را، با خود به همراه داشته باشید.

 

3_ تسبیح هزار دانه ای: این تسبیح همان طور که از اسم ان مشخص بوده، بسیار بلند می باشد و برای افرادی که همیشه در حال ذکر گفتن هستند و یا تعداد زیادی ذکر نذر می کنند، مناسب می باشد.

 

انتخاب تسبیح بر اساس تعداد مهره ها بستگی به کارایی آن برای شما خواهد داشت.

انتخاب تسبیح بر اساس تعداد مهره ها بستگی به کارایی آن برای شما خواهد داشت.

تسبیح تربت

یکی از معروف ترین انواع تسبیح ها می باشد. دانه های آن از خاک متبرک شده ی تربت ساخته شده که ارزش ان را  دو چندان نموده است. این تسبیح یکی از بهترین سوغاتی های کربلا می باشد و خاص همان جا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *