اخبار گردشگری مشهد

خدمت رسانی هلال احمر به زائران نوروزی امام هشتم(ع)

سید مجتبی احمدی صبح دوشنبه در نشست خبری به تشریح برنامه های ایام نوروز و چهارشنبه آخر سال پرداخت واظهارکرد: طرح نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین با عنوان هلال بهشت و به منظور میزبانی بهتر از زائرین در راستای شرح وظایف و خدمات هلال احمر انجام می شود.

وی افزود: این طرح در قالب ۲۲ شعبه و یک نمایندگی و  با استفاده از ۲۵ پایگاه دائمی ، ۱۹ پایگاه موقت و ۲ پایگاه ویژه مناطق کوهستانی انجام و برای انجام طرح نوروزی از تمامی ظرفیت های این مجموعه شامل ۴۵آمبولانس ، ۲۳ خودرو نجات ، ۳۲ خودرو سبک کمک دار و همچنین گروه پروازی آماده استفاده خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی  تصریح کرد: برنامه ویژه ای نیز برای سخنرانی مقام معظم رهبری تدارک دیده ایم و با همکاری معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی ۳۰۰ نفر در حرم مطهر رضوی و اطراف حرم در روز سخنرانی مستقر می شوند .

احمدی بیان کرد: همچنین برای این مراسم اتوبوس آمبولانس و آمبولانس و امکان هلی برد هوایی پیش بینی شده است.

 وی در ادامه گفت: طرح ملی ایمنی مسافرن نوروزی در هجدهمین سال خود قرار دارد که توسط معاونت جوانان وبا شعار«تلاش همگانی برای بهبود رفتارهای ترافیکی» برگزارمی شود. هدف از این طرح سلامت سفر ، کاهش تلفات و رفتار های مخاطره آمیز و پر خطر است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری وشورای شهر در دو محور جاده سنتو و وکیل آباد نیز تراکت های فرهنگ سازی ترافیکی توزیع شده است.

احمدی  به انعقاد تفاهم نامه با مرکز حوزه علمیه اشاره کرد وگفت: مقرر شده است از ظرفیت طلاب در ایستگاه های هلال احمر و به ویژه در خیمه های نماز و محل های استراحت بین راهی استفاده شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به استفاده از ظرفیت خیرین در قالب دو طرح فرشتگان رحمت ویژه ایام نوروز وهمای رحمت ویژه ماه مبارک رمضان اشاره و بیان کرد: در قالب این دو طرح بسته های حمایتی خوراک و پوشاکی که توسط خیران آماده شده است را بین نیازمندان توزیع می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی حوادث به وقوع پیوسته در خراسان رضوی در سال جاری را ۱۲۵۰ مورد اعلام کرد و گفت: بخش عمده  اتفاقات مربوط به حوادث جاده ای و ترافیکی بوده است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *