اخبار گردشگری مشهد

نخستین نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی در سال ۹۷ در جوار بارگاه رضوی

 سید مرتضی بختیاری در آیین افتتاحیه نمایشگاه مهر درخشان 4 به عنوان نخستین نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی در سال 97 اظهار داشت:امروز هر کس در سنگر تولید قرار گیرد، گویی در سنگر جهاد در راه خدا قرار گرفته است.

وی افزود: نمایشگاه مهر درخشان از منازل کارآفرینان متولد شد و با مساعدت و حمایت تولیت معزز آستان قدس رضوی اکنون دوره چهارم خود را آغاز کرده است.

بختیاری گفت: آستان قدس رضوی زمینه ارائه و فروش محصولات تولیدکنندگان داخلی را در این نمایشگاه فراهم نموده است.مقوله تولید، بازرگانی و فروش محصولات با هم پیوند خورده است و لازمه توانمند سازی در تکمیل این چرخه قرار دارد. 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: آستان قدس رضوی با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته موضوع اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داد و در سال جاری نیز مصمم است با محوریت حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی، در حوزه اقتصادی اقدام و عمل نماید. 

بختیاری افزود: استکبار جهانی، انقلاب اسلامی ما را بر نمی‌تابد؛ نه دشمنان دست از روحیه استکباری خود بر می دارند و نه ما به عنوان یک مسلمان می توانیم دست از شعائر اسلامی و آموزه های قرآنی دست بکشیم اما خداوند بر پیروزی مستضعفین وعده داده است.

وی ادامه داد: دشمنان ما متوجه شده اند که دیگر به صورت نظامی نمی‎توانند با جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند، از این رو از طریق تهاجم فرهنگی و جنگ اقتصادی در حال جنگ با کشور ما هستند. تمام مسئولان کشور باید به این مهم باور داشته باشند.

بختیاری تصریح کرد: امیدواریم در سال 97 که نقشه راه آن را مقام معظم رهبری در آغازین ساعات تحویل سال در کنار مضجع نورانی امام هشتم(ع) ترسیم کردند و به مقوله مهم حمایت از کالای ایرانی تاکید فرمودند، بتوانیم اقدامات موثری در این راستا انجام دهیم و این نقشه راه را به صورت عملیاتی دنبال کنیم. 

وی گفت: ساخت  زائر شهر رضوی و زائر سرا که از مردادماه سال 95 آغاز شده است و تا کنون نیز ادامه دارد توانسته به صورت میانگین روزانه 1000 اشتغال به صورت مستقیم و صدها شغل نیز به صورت غیر مستقیم ایجاد کند.

مصطفی خاکسار قهرودی؛ معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مهر درخشان 4، با اشاره به اهمیت توجه به مسائل اقتصادی و ضرورت اشتغال‌زایی، اظهار داشت: آستان قدس رضوی با اینکه دارای مأموریت ذاتی و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد اشتغال نیست، اما فرصت‌های شغلی بسیاری را در طی دو سال گذشته ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: افتتاح نمایشگاه مهر درخشان که برای چهارمین بار در جوار حرم مطهر رضوی اتفاق افتاد به معنای تکرار، تثبیت و به نمایش گذاشتن تولیدات خرد و خانگی و به لحاظ قیمتی ظاهرا کم ارزش نیست؛ بلکه به معنای توجه و اعتماد به توانمندی‌های مردم این مرز و بوم است.

افزود: ما با افتتاح این نمایشگاه می‌خواهیم به محضر مقام معظم رهبری اعلام کنیم که ما سرباز شما هستیم و تمام تلاش خود را در عرصه حمایت از تولید داخلی و بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال به کار خواهیم گرفت. 

خاکسار با اشاره به این فراز از بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند «در کشور مسائل مختلفی داریم ولی امروز مهمترین مسئله اقتصاد و معیشت مردم است»؛ ابراز کرد: در همین راستا آستان قدس رضوی یکی از اقدامات اصلی خود را حمایت از تولید داخلی و مشاغل خرد قرار داده است.

وی افزود: طی دو سال اخیر همکاری، همدلی و هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط مثل کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران و به کارگیری ظرفیت شبکه خادمیاران آستان قدس رضوی توانسته شغل‌های زیادی را در سطح کشور ایجاد کند. 

خاکسار ادامه داد: آستان قدس رضوی در طی دو سال اخیر با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب تولیت معزز آستان قدس رضوی و در راستای عملیاتی کردن این دستورات اقدامات گسترده‌ای را در راستای اشتغال‌زایی و توانمندسازی محرومان انجام داده است.

وی برگزاری نمایشگاه مهر درخشان 4 را نشان دهنده توجه عمیق آستان قدس رضوی به موضوع خدمت و کار آفرینی و اشتغال‌زایی به ویژه برای اقشار محروم دانست.  

معاون امداد و مستضعفان آستان قدس رضوی با اشاره به نقش مشاغل خرد و مشاغل خانگی در اقتصاد کشور، اظهار کرد: این مشاغل امروز حتی در کشورهای پیشرفته دنیا هم جایگاه برجسته‌ای دارد و در کشور ما نیز می‌تواند منشاء برکات فراوانی در حوزه اقتصاد و اشتغال باشد.

به گزارش تسنیم این نمایشگاه در مراسمی که با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان و مدیران ارشد این آستان مقدس برگزار شد با محوریت حمایت از کالای ایرانی یک روز پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در بارگاه منور رضوی آغاز به کار کرد.

نمایشگاه مهر درخشان سه دوره پیش از این در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی دایر بوده است و این نمایشگاه چهارمین دوره است که به همت آستان قدس رضوی دایر شده است.

این نمایشگاه تا پایان فروردین ماه امسال دایر است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *