اخبار گردشگری مشهد

حضور دانش آموزان متوسطه دوم در مدارس

157137290 min

با آغاز روند بازگشایی تدریجی مدارس و برقرار شدن آموزش حضوری، دانش آموزان مقطع متوسطه دوم استان همزمان با سایر نقاط کشور از امروز به مدرسه رفتند.
محمدرضا صابری تولایی با اعلام این مطلب افزود: بر اساس دستورالعمل ستادآموزش حضوری دانش آموزان متوسطه دوم در خراسان رضوی ملی مقابله با کرونا از ۱۵آبان ماه تمامی دانش آموزان متوسطه شامل پایه دهم، یازدهم و دوازدهم در مدرسه حاضر و از این پس آموزش‌ها را به صورت حضوری دریافت می‌کنند.
وی ادامه داد: مقطع متوسطه دوم شامل شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در بخش دروس عمومی می‌شود ضمن این که دروس مهارتی شاخه کار و دانش و فنی و حرفه‌ای از سوم مهر ماه به صورت حضوری برگزار شده است.
معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:تعداد دانش آموزان مشمول این مرحله از بازگشایی در خراسان رضوی حدود ۲۳۰هزار نفر است.
صابری با اشاره به این که بازگشایی بر اساس دستورالعمل اعلامی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود افزود: بر این اساس کلاس‌های بالای ۱۵دانش آموز باید گروه‌بندی شده و دانش آموزان آنها در قالب ۲گروه “الف” و” ب “و به صورت روز‌های زوج و فرد در کلاس حاضر شوند.
وی ادامه داد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۱.۵متر طولی و ۲.۲۵فضای حریم هر دانش آموز جزء الزاماتی است که در این بازگشایی باید رعایت شود.
معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: والدین توجه داشته باشند که دریافت آموزش‌ها به صورت حضوری در راستای افزایش کیفیت تحصیل و علم آموزی دانش آموزان بسیار مهم است.
هم اکنون استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۰هزار دانش آموز است که حدود ۹درصد جمعیت دانش آموزی کشور را تشکیل می‌دهند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *