اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

حسینیه ای 38 هزار مترمربعی در میدان شهدای مشهد

حسینیه

اقدام به احداث یک حسینیه با متراژ 38 هزار مترمربع در میدان شهدای مشهد، همجوار با حرم امام رضا (ع)

به گفته شهردار مشهد در روزهای آینده میدان شهدا آماده بهره برداری از بزرگترین حسینیه مسقف با مساحت ۳۸ هزار متر مربع خواهد شد.

عبدالله ارجائی در حاشیه مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در عرصه میدان شهدا در جمع خبرنگاران افزود: میدان شهدای مشهد، یادآور هویت تاریخی و رشادت های فوق العاده زیاد مردم با بصیرت مشهد در دوران انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: در دوران انقلاب اسلامی و به منظور پیروزی انقلاب، مردم مشهد تعدادی شهید را در این میدان تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

شهردار مشهد گفت: آنچه امروز بعد از ۴۳ سال رخ می دهد، بازگشت «میدان شهدا» به «شهدا» است این میدان در ابتدای انقلاب کانون مبارزات مردم علیه رژیم ستمشاهی بوده است و امروزه با دفن این سه شهید، به هویت خود باز می گردد.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز گفت: هدف از تدفین سه شهید گمنام در این میدان زمینه سازی برای هویت پیدا کردن میدان شهدا و مسمی شدن میدان شهدا به شهدای واقعی است.

حسین باغگلی افزود: در موقعیتی که امروز شهدا تدفین شدند در آینده فضای بهره برداری، فضای زیرین میدان شهدا است، فضای فرهنگی مطلوبی پیشاپیش فراهم شده است و در سطح میدان شهدا نیز فضا سازی مطلوب انجام می شود.

وی اضافه کرد: از این پس میدان شهدا به معنای واقعی کلمه میدان شهدایی است که حضور دارند، این مکان در گذشته میدان برخی شهدایی بود که در مقطعی در این مکان به شهادت رسیدند اما امروز میزبان سه تن از شهدا به صورت دائم است و از این پس برنامه های فرهنگی مشهد و میدان شهدا بر مدار این موقعیت تنظیم، برنامه ریزی و پیگیری خواهد شد.

پیکر مطهر سه شهید گمنام دفاع مقدس امروز پنجشنبه در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در طبقه منهای یک عرصه میدان شهدای مشهد به خاک سپرده شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *