اخبار گردشگری مشهد

برپایی 13 جشنواره آیین‌های نوروزی در مشهد

«رضا دانایی» با تشریح برنامه ‌های استقبال از بهار 97، گفت: 13 جشنواره آیین‌های نوروزی شهر مشهد در قالب جشنواره «پخت شیرینی‌های محلی و خانگی»، «صنایع دستی بانوان»، «ماهی هفت‌سین»، «عکس بهاری»، «سمنو»، «هنرهای خانگی»، «غذاهای سنتی»، «سفره هفت سین» و… ویژه نوروز 97 برگزار خواهد شد و میزبان علاقه‌مندان به هنرهای خانگی است.

وی با اشاره به رنگ‌آمیزی و زیباسازی بیش از 100 المان‌، بیان کرد: همچنین رنگ‌آمیزی سردر پل‌ها و تابلوها، سازه‌های اسلیمی و زمینه زیرگذر و سازه‌های مناطق به مناسبت استقبال از بهار در دستور کار قرار گرفت. مدیر اجتماعی و امور مناطق سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، هدف از اجرای این مهم را زیباسازی شهر در آستانه حضور زائران امام رضا(ع) در این کلان شهر دانست و گفت: زیباسازی محیط و پاک‌ سازی المان‌ها و سازه‌های موجود در بوستان‌ها نیز با مشارکت بیش از 6هزار شهروند خانم وآقا اجرایی شد.

دانایی به اجرای 78 متر نقاشی دیواری در سه سطح 1، 2 و 3 اشاره کرد و افزود: اجرای نقاشی دیواری زمین ورزشی نامجو واقع در انتهای بولوار نامجو در آستانه استقبال از بهار صورت گرفت تا روحیه نشاط و شادابی در بین مراجعه کنندگان و ورزشکاران را افزایش دهد.

3 مکان اسکان موقت زائران با ظرفیت 7500 نفر
وی به ایجاد ظرفیت اسکان اشاره کرد و گفت: سه مکان اسکان موقت زائران با ظرفیت هفت هزار و 500 نفر دربزرگراه کلانتری، کمپ شهید بهشتی و سالن ورزشی شهید مغنیه در دسترس قرار دارد. 
مدیر اجتماعی و امور مناطق سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد به دیدار و تقدیر از خانواده معظم شهدا اشاره کرد و گفت: همچنین محله‌آرایی در مناطق، همایش‌های فرهنگی، تفریحی و ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی متنوع در مناطق از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *