اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

تیم سیار واکسیناسیون کرونا در راه مدارس مشهد

سیار

گروه سیار واکسیناسیون ویروس کرونا به مدارس ابتدایی شهر مشهد اعزام می شوند.

مدیر سلامت جمعیت، مدارس و خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه ریزی برای اعزام تیم‌های سیار واکسیناسیون به مدارس مقطع ابتدایی خبر داد.

دکتر محمد احمدیان خاطرنشان کرد: در راستای کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا، تیم‌های سیار واکسیناسیون اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مدارس مقطع ابتدایی مراجعه کرده و پس از دریافت رضایت از والدین، نسبت به واکسیناسیون دانش آموزان اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مدارسی که تعداد دانش آموزان به اندازه‌ای است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل اجرا نیست طرح زوج و فرد اجرایی می‌شود، گفت: در بازدید‌هایی که به صورت مستمر از مدارس انجام می‌شود تاکید بر لزوم اجرای پروتکل‌های بهداشتی مدنظر است.

مدیر سلامت جمعیت، مدارس و خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: واکسیناسیون دانش آموزان مدارس متوسطه در حد مطلوبی است، اما در مقطع ابتدایی که دانش آموزان نیز درک درستی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی ندارند، واکسیناسیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر احمدیان با بیان اینکه واکسیناسیون مقطع ابتدایی با حضور والدین و یا رضایت نامه آن‌ها انجام می‌شود، گفت: پس از ابلاغ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمام آموزش‌ها به صورت حضوری ارائه می‌شود مگر اینکه دانش آموز مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و در معرض خطر بیماری کرونا باشد که در چنین شرایطی آموزش‌ها به صورت مجازی ارایه می‌شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *