مجله گردشگری

تفاوت هتل و هتل آپارتمان چیست؟

هتل آپارتمان

 

بسیاری از مردم تصور می کنند سطح هتل آپارتمان ها از سطح هتل ها پایین تر است، قبل از اینکه وارد بحث شویم باید خاطر نشان کنیم که این یک تصور کاملا اشتباه است و باید قبل از مطالعه این مقاله ذهن خود را از این تصور غلط پاک کنید تا بتوانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

از آنجایی که مشهد دارای بیشترین و باکیفیت ترین تعداد هتل و هتل آپارتمان در سطح کشور می باشد در مثال های پیش رو از نام هتل های مشهد و هتل آپارتمان مشهد برای این مقاله استفاده شده است.

عمده تفاوت های بین هتل ها و هتل آپارتمان های مشهد را می توان در سه مورد زیر خلاصه نمود:

1- تفاوت در نوع واحد اقامتی

اولین و مهم ترین تفاوت بین هتل های مشهد و هتل آپارتمان مشهد در نوع و ابعاد واحد اقامتی است، در هتل آپارتمان همانگونه که از نامش پیداست شما یک واحد آپارتمانی دریافت خواهید کرد که شامل اتاق خواب، فضای حال، آشپزخانه و سرویس بهداشتی می باشد، اما در هتل شما تنها یک اتاق دریافت خواهید کرد که شامل تخت و سرویس بهداشتی می باشد.

پس در صورتیکه تعداد اعضای خانواده شما زیاد است و می خواهید در عین راحتی در کنار هم نیز حضور داشته باشید انتخاب هتل آپارتمان یک خوابه، دو خوابه و یا سه خوابه (بسته به تعداد نفرات) می تواند بهترین انتخاب باشد.

2- تفاوت در نوع ارائه خدمات

هتل ها امکانات و خدمات متعددی به مسافران ارائه می دهند که بر اساس نوع و کیفیت خدمات به آن ها ستاره داده می شود، که بر این اساس از یک تا پنج ستاره متغیر می باشند. خدماتی مانند روم سرویس، کافی شاپ، لابی، استخر، ماساژ، بل من، مجموعه ورزشی، فروشگاه و غرفه، اینترنت و … اما هتل آپارتمان ها لزوما هیچ اجباری به داشتن چنین خدماتی ندارند به همین دلیل هم هتل آپارتمان ها فاقد ستاره می باشند و دارا بودن هر یک از این خدمات در هتل آپارتمان ها نشان از ارائه خدمات بیشتر به مسافران می باشد.

لازم به توضیح است که در برخی از هتل آپارتمان های مشهد نیز خدماتی در حد یک هتل لوکس به مسافران ارائه می شود، و حتی برخی خدماتی در حد یک هتل پنج ستاره ارائه می دهند اما بخاطر اینکه نوع سازه و ساختمان هتل بصورت آپارتمانی طراحی شده است به آن مجوز هتل داده نشده، اکثر هتل آپارتمان های مشهد خدماتی در حد هتل دو و سه ستاره ارائه می دهند.

لذا اگر امکانات و خدمات هتل برای شما مهم می باشد قبل از انتخاب هتل و یا هتل آپارتمان، خدمات و امکانات آنها را با یکدیگر مقایسه کنید در این حالت بجز در مواردی خاص انتخاب هتل برای اقامت گزینه بهتری است.

3- تفاوت در مساحت، نوع سازه و نقشه ساختمان

هتل ها باید در ساخت سازه خود اصول و قواعدی را ملاحظه و رعایت کنند که رعایت چنین قواعدی برای هتل آپارتمان ها چندان الزامی نیست. میزان رعایت این اصول در ساخت و ساز هتل در کاهش یا افزایش ستاره هتل ها نیز بسیار موثر است مواردی از قبیل: ابعاد و مساحت لابی، عرض خیابان محل قرار گیری هتل، تعداد واحد اقامتی، داشتن پارکینگ، برخورداری از رستوران و …

پس در صورتی که نیاز به برگزاری قرارهای کاری در محل اسکان خود دارید و یا فضای هتل محل اقامتتان برایتان خیلی مهم است انتخاب هتل یک انتخاب بهتری است.

شما می توانید جهت بررسی قیمت و خدمات هتل های مشهد و هتل آپارتمان های مشهد و همچنین اطلاع از نظرات مسافران با شماره 37128888 (051) تماس گرفته و یا به سایت www.visitmashhad.com مراجعه فرمائید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *