اخبار گردشگری مشهد

تعطیلی مترو و اتوبوسرانی مشهد تمدید شد

خلیل الله کاظمی روز دوشنبه افزود: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خدمات دهی قطار شهری و اتوبوسرانی شهرداری مشهد با مصوبه شورای شهر از بیست و شش اسفند ۱۳۹۸ تا پنجم فروردین ۱۳۹۹ به حالت تعطیل درآمده بود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز با توجه به تغییر نکردن شرایط و در راستای حفظ سلامت مردم با ماندن آنها در خانه و جلوگیری از تسهیل تردد درشهر با تصمیم شهردار و شورای شهر تعطیلی سرویس دهی قطار شهری و اتوبوسرانی تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

او در خصوص اجرای طرح زوج و فرد خودروها از در منزل نیز گفت: زیرساخت های اجرا شدن طرح زوج و فرد خودروها از دربمنازل از سوی سازمان ترافیک شهرداری مشهد و پلیس راهور آماده شده و در انتظار دستور استاندار خراسان رضوی برای اجرایی شدن آن هستیم.
پیش از این با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت قطارشهری از روز یکشنبه بیست و پنج اسفند ٩٨ تا پنجم فروردین ماه سال ۹۹ متوقف شد و فعالیت ناوگان اتوبوسرانی نیز از بیست و شش اسفند تا بیست و نه اسفند از ساعت شش و سی دقیقه تا هشت و سی دقیقه و از ساعت شانزده و سی دقیقه تا هجده و سی دقیقه انجام شد و از بیست و نه اسفند ٩٨ تا پنجم فرودین ۹۹ نیز فعالیت اتوبوسرانی به طور کامل متوقف شده بود.
طبق آخرین آمار رسمی تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۹۲۱ نفر افزایش یافته است که ۵۵۳ نفر از کل بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۳۶۸ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

ظرف روزهای سی بهمن ماه ۱۳۹۸ تا چهارم فروردین ماه ۱۳۹۹ چهار هزار و ششصد و سی و پنج بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند و در این مدت تاکنون دو هزار و نهصد و هفتاد سه نفر از شهروندان اهل خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند.
همچنین دو هزار و هفتصد و نود وسه نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و پانصد و سی و پنج نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل بازگشته‌اند.
بنا بر این آمار تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده صد و سیزده تن اعلام شده است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *