اخبار گردشگری مشهد

تعطیلی بیشتر صنوف مشهد تا اطلاع ثانوی

محمود بنانژاد افزود: طبق مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا این تعطیلی از امروز به جز صنوف مرتبط با مواد غذایی، نانوایی، سوپرمارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی و میوه فروشی ها در سطح شهر برای سایر صنوف الزامی است.

وی اضافه کرد: این تصمیم با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در مشهد اجرا شده است.
۱۰۵ اتحادیه و بیش از ۱۵۰ هزار واحد صنفی در مشهد مستقر هستند.

تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی تاکنون به ۷۱۱ نفر رسیده است که از این تعداد ۴۵۶ نفر مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

همچنین تاکنون دو هزار و ۳۳۵ نفر از شهروندان خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده ۶۶ تن است که ۴۲ تن از این جانباختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۱۰ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۶ تن هم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند.

همچنین حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار و گناباد هر کدام سه بیمار فوتی و دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز دو بیمار فوتی بر اثر کرونا را ثبت کرده‌اند.

افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیر پوشش خدمات دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *