اخبار گردشگری مشهد

تعطیلی اصناف در مشهد ادامه دار شد.

امیر دلداری، در خصوص وضعیت فعالیت اصناف در هفته جاری اظهار کرد: پس از هفته آینده تعطیلی‌های مشهد تمدید نشده‌، بلکه اشتباهی در میان عموم وجود دارد و این است که برای تعطیلی صنوف در دستورالعمل، تاریخی تعیین نشده‌ و تنها اعلام شده‌ بود که ارزیابی پس از دو هفته انجام می‌شود.

وی افزود: اگر شهرها پس از این ارزیابی از حالت قرمز خارج شده‌ باشند، می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند. در ارزیابی اخیر، مشهد همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و به همین دلیل تعطیلات ادامه‌دار است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد خاطرنشان کرد: وضعیت شهر تهران در حال حاضر نارنجی شده و مشاغل گروه یک و دو این شهر از ابتدای هفته آینده می‌توانند فعالیت کنند.

دلداری در خصوص عدم قطعیت بازگشایی مشهد بیان‌ کرد: نمی‌توان مشخص کرد که در هفته آینده وضعیت شهر مشهد نارنجی می‌شود. باید ارزیابی‌های لازم توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام گیرد و اگر اعلام شود که وضعیت این شهر از حالت قرمز خارج شده‌، با توجه به وضعیت جدید، هر یک از گروه‌های دو، سه و چهار می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی در خصوص آمار بازرسی‌های انجام شده از ابتدای طرح تاکنون گفت: روزانه هشت اکیپ بازرسی در صبح و هشت اکیپ بازرسی در عصر و به‌طور کلی،۱۶ اکیپ، بازرسی را انجام می‌دهند. از ۱۴ آبان‌ماه و با شروع محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی، ۱۶۲ هزار و ۷۸۴ بازرسی انجام و ۳۵۶۴ اخطار کتبی به واحدهای صنفی داده‌ شده‌ است.همچنین ۵۶۹ فقره فرم جریمه صادر و ۴۴۲ واحد پلمب شده‌ است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد با اشاره به رعایت محدودیت‌ها توسط مجتمع‌های تجاری و پاساژهای سطح شهر تصریح کرد: خوشبختانه همه پاساژها در شهر مشهد محدودیت‌ها را رعایت کرده‌اند و تعطیل هستند و گزارش خاصی از بازگشایی غیر مجاز پاساژها به دست ما نرسیده‌ است.

دلداری بیان کرد: باید از صنوف تشکر کرد که با وجود تعطیلی‌های دوهفته‌ای در این شرایط اقتصادی نامناسب واقعا همکاری و همراهی کرده‌اند و امیدواریم در هفته آینده نیز، هم مردم و هم صنوف همراهی و کمک کنند تا وضعیت بهتر شود و حداقل صنوف گروه دو بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.

maghaze min

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *